Sociometrinis gamybos cecho darbuotojų grupės tyrimas



Įvadas. Tyrimo metodika. Tyrimo eiga ir duomenų apdorojimas. Tyrimo eiga. Gautų duomenų apdorojimas. Tyrimo rezultatų analizė ir aptarimas. Išvados. Literatūra. Priedai.
Tokio metodo pranašumas pasireiškia, tiesioginės informacijos gavime iš pačių grupės tiriamųjų. Verta pabrėžti, kad užtikrinus konfidencialumą ir suteikus aiškią instrukciją bei motyvaciją veikti, tyrimo metu gauti rezultatai gali suteikti tokią informaciją stebėtojui apie kurią jis net nebuvo pagalvojęs. A. Suslavičius (2006)
Tyrimo metu pagal konkretų pasirinkimą kiekvienas grupės narys įgyja sociometrinį statusą. Toks rodiklis įgauna kiekybinę išraišką, todėl aprašant tam tikrus tiriamos grupės struktūrinius aspektus, galima pasitelkti ir atitinkamas statistines sistemas. Todėl remiantis gautais statistiniais duomenimis galima palyginti grupėje esančių žmonių statusus, o pagal išvestą rodiklį, įvertinti tarpasmeninio santykio pobūdį.
Tyrimo objektas – cecho darbuotojai kurie užsiima aktyviu laisvalaikio praleidimu ir dirba įmonėje X ne mažiau, negu tris mėnesius, grupė.
Individualiai apskaičiuoti ir pateikti kiekvieno grupės nario pasirinkimo teigiamus ir neigiamus statinius indeksus.
Tyrimo hipotezė: Atlikus tyrimą X įmonėje ir apskaičiavus ceche dirbančių kolegų sociometrinius įverčius tikimąsi išskirti tam tikrą skaičių kolegų, kurie pateks į sociometrinės matricos centrą ir įgaus „lyderio“ statusą.
Tyrimo rengimas: Tyrimui pasirinkta grupė, kuri tarpusavyje dirba ilgiau negu 3 mėnesiai ( nuo 2m. – 10m.) Prieš pradedant tyrimą, buvo gautas leidimas iš įstaigos tiesioginio direktoriaus, personalo vadovės, padalinio kuriame atliktas tyrimas, vadovo. Taip pat buvo gautas žodinis leidimas asmenų, kurie dalyvavo tyrime ir pildė pateiktas anketas. Tiriamųjų skaičius 10 asmenų. Kadangi grupė heterogeninė, atskirai buvo prašoma prie pateiktos apklausos nurodyti: einamas pareigas, išsilavinimą ir amžių.
Sociometrinis kriterijus: Laisvalaikio, orientuotas į pramoginio pobūdžio veiklas. Pateiktas grupei kriterijus, buvo menamas. Klausimai, kurie buvo pateikti grupės nariams buvo tokie: Su kuo iš savo bendradarbių (nurodytų sąraše) Jūs norėtumėte ateinančią vasarą kartu dalyvauti žygyje po karjerus Naujojoje Akmenėje? (Nurodykite jo/jos vardą, pavardę) ir su kuo iš savo bendradarbių (nurodytų sąraše) Jūs nenorėtumėte ateinančią vasarą kartu dalyvauti žygyje po karjerus Naujojoje Akmenėje? (Nurodykite jo/jos vardą, pavardę).
Sociometrinio kriterijaus argumentavimas: Pasirinktos grupės dalyviai 23 – 47 metų amžiaus, mėgstantys aktyviai leisti laisvalaikius, užsiminėdami įvairiais žygiais, kelionėmis, sportu. Aktyvi veikla juos sieja visapusiškai, todėl manoma, kad panašaus pobūdžio klausimai tyrimo dalyviams bus aktualūs, reikšmingi ir suprantami imtinai.
- Microsoft Word 78 KB
- 2020 m.
- Lietuvių
- 14 puslapių (2001 žodžiai)
- Universitetas
- Martynas
-