Statistikos kursiniai darbai
Tikriausiai išgirdus žodį „statistika“ iškart galvojama apie skaičius. Pagal analizuojamus duomenis ji gali būti ir gyventojų skaičiaus, regioninė, finansinė, socialinė, verslo ir kt. Šiais laikais vis dažniau girdime pateiktą statistiką – informaciją apie susirgimus ar kitokius duomenis. Įdomu tai, jog ši statistika, kai duomenis renka valstybės institucijos vadinama – oficialiąja.
Tačiau su statistika galima susidurti ne tik dirbant valstybės institucijoje tam tikrose pareigose, tačiau ir plėtojant savo verslą, bandant įvertinti vartotojų elgseną ir pan. Statistikos disciplinos mokoma aukštojoje mokykloje.
Šioje kategorijoje rasite daug naudingos informacijos apie darbą su SPSS programa. Autoriai dalinasi savarankiškų darbų, referatų, kursinių darbų pavyzdžiais. Juose skaičiuojami santykiniai dydžiai, vidurkiai, koeficientai ir kiti rodikliai. Jei ir tau reikia apskaičiuoti tam tikrus statistinius rodiklius ir ieškai darbo pavyzdžio – kviečiame pasinaudoti paieška.
Kaip parašyti gerą kursinį darbą?
Dažnai aukštosiose mokyklose studijų metu yra rašomi kursiniai darbai. Tai savarankiškas tiriamasis darbas, kurio esmė ne tik pateikti išvadas, bet jau atlikti tam tikrus apibendrinimus bei pateikti savo siūlymus. Taigi, kaip parašyti gerą kursinį darbą? Norint gerai parašyti kursinį darbą reikia žinoti jo struktūrą bei turinio reikalavimus.
Kursinio darbo struktūra. Rašydami kursinį darbą peržiūrėkite ar jūsų darbe yra visos šios nurodytos dalys: titulinis lapas, turinys, įvadas, pagrindinė dalis, išvados, literatūra bei nurodyti priedai.
Svarbiausia – pagrindinė dalis, kurioje turi būti atliekama mokslinės literatūros analizė. Šioje dalyje svarbu išnagrinėti numatytas darbo užduotis. Visus teiginius svarbu pagrįsti kitų autorių teiginiais – citatomis. Taip pat šioje dalyje aprašoma analitinė dalis - tyrimo metodai, tyrimo eiga, rezultatai, kurie lyginami su kitų autorių duomenimis.
Aprašomas praktinis tyrimo rezultatų pritaikomumas, galimi ateities pokyčiai. Taip pat kursiniame darbe svarbu tinkamai suformuoti išvadas. Jos gali būti surašytos ir pagal išsikeltus darbo uždavinius. Išvados turi būti susijusios su tyrimo tikslu bei išsikeltais uždaviniais.
- Itin svarbu tinkamai pasirinkti kursinio darbo temą. Dažnai pati katedra pateikia kursinių darbų temas bei vadovus. Temų sąrašas būna platus, tad čia gerai apgalvokite, kokia tema jums būtų įdomu rašyti, analizuoti įvairią literatūrą. Pasirinkus įdomią temą - parašyti darbą bus kur kas lengviau.
- Susitikimas su vadovu. Neatidėliokite susitikimo su vadovu. Jis jums padės rašant šį darbą, tačiau supraskite, kad už darbą esate atsakingas Jūs pats, tad stenkitės domėtis tema, o žinoma kilus klausimams - drąsiai klauskite vadovo. Įsiklausykite į vadovo patarimus.
- Kursinio darbo plano rengimas. Tai vienas iš ankstyvųjų etapų, kuriame turi būti nurodoma preliminari darbo struktūra. Jame turi būti nurodytas aktualumas (kodėl tema yra svarbi?), objektas (ką tyrinėsite?), tikslas ir uždaviniai (jų formuluotės), darbo struktūra (nurodomi skyriai su trumpu aprašymu kas bus rašoma), literatūra.
- Darbo organizavimas. Neatidėliokite visko paskutinei minutei. Planuokite laiką. Rašykitės darbo etapus. Vertinkite kiek padarėte, o kiek dar liko. Darbą pradėkite rašyti kuo greičiau. Matant, kad turite jau juodraštinių variantų iškart bus ramiau.
- Literatūros paieška. Rašydami kursinį darbą naudokitės duomenų bazėmis. Jose sukaupta nemažai straipsnių. Dažnai ieškoma informacijos ir pasitelkiant interneto paieškos sistemomis.
- Darbą rašykite nuosekliai, logiškai. Jei dėl kažko nesate tikri, patikrinkite informaciją. Laikykitės kursinio darbo rengimo reikalavimų, primiršus citavimo, literatūros sąrašo pateikimo taisykles – pasitikslinkite. Viskas turi būti tvarkingai bei formaliai.
- Neplagijuokite ir nepateikite kito autoriaus minčių kaip savo. Turite perfrazuoti, kitu atveju – cituoti. Visada galite naudotis rasta informacija, pavyzdžiais, kurie užves ant kelio, tačiau rašyti turite patys.
- Tinkamai pasirinkite darbo vietą. Svarbu susikurti sau darbingą aplinką. Tai, galbūt, galėtų būti biblioteka? Svarbu, kad niekas jums netrukdytų, kad galėtumėte susikaupti.