Statybos projektų valdymas


Statybos projektas ir jo valdymas. Statybos projektas. Projekto valdymas. Statybos investicijų struktūra. Projektavimo darbų reglamentavimas Lietuvos Respublikoje. Statybos darbų įgyvendinimo principai. Statybos trukmė ir jos reikšmė. Statybos darbų vykdymo planavimo principai. Statybos technologijos ir organizavimo dokumentų rengimas. Bendrosios nuostatos. Statybos darbų technologijos projektai. Rangovo ir subrangovo santykiai.

Projektuotojais gali būti: 1. LR įstatymų nustatyta tvarka įregistruota įmone, kurios įstatuose numatyta architektūrinė, inžinerinė veikla ir konsultacijos; 2. Fizinis asmuo, turintis statinio projektavimo darbų atestatą; 3. Mokslo ir studijų institucijų statybos, architektūros, inžinerijos profilio padalinių darbo grupės. Visi projektų vadovai privalo turėti šios veiklos kvalifikacijos atestatą ir licenziją. Projektuotojų veiklos rezultatas yra projektavimo darbų produkcija – projektas. Ši produkcija yra traktuojama kaip kompleksiniai techniniai dokumentai, skirti pastato statybai įteisinti ir statyti. Projektai turi būti rengiami pagal tam tikras vienodas taisykles, normatyvus bei sąlygas. Projektų struktūra, sprendžiamų problemų būdai ir rengimo metodai turi būti derinami su ES šalių projektavimo būdais bei taisyklėmis. Dėl to visi projektavimo darbai yra gana smulkiai reglamentuojami. Projektuotojų teises ir pareigas reglamentuoja LR statybos įstatymas. Statinio projektui rengti yra nustatytos bendros sąlygos, grindžiamos: 1. Statybos ir teritorinio planavimo įstatymais (norminiais statybos dokumentais ir norminiais specialiųjų reikalavimų dokumentais); 2. Privalomais projekto rengimo dokumentais (teritorijų planavimo dokumentais, statinio statybos pagrindimu. Projektavimo sąlygų sąvadu, projektavimo užduotimi ir tyrimų ataskaita). Statinio projektavimo sąlygų sąvadą išduoda savivaldybės tarnybos. Šis sąvadas galioja tol, kol galioja leidimas statyti. Visų antžeminių statinių ir tų požeminių pastatų, kurie skirti žmonėms dirbti ar gyventi, projektai privalo turėti architektūrinę dalį. Projektuojamo, statomo, rekonstruojamo, remontuojamo, pripažįstamo tinkamu naudoti statinio architektūrai privalomi tam tikri reikalavimai : 1. Išorės ir vidaus erdvės, atskirų statinio dalių ar elementų sprendiniai privalo būti suderinti vienas su kitu; 2. Statinys turi derėti prie kraštovaizdžio; 3. Turi būti laikomasi specialiųjų architektūros ir statybos sklypo tvarkymo sąlygų; techninių reglamentų ir norminių aktų; 4. Turi atitikti ir statybos darbų vykdymo technines galimybes; 5. Inžinerinių bei techninių sistemų dizainas turi derintis su architektūriniais sprendimais. Aplinkos, nekilnojamo turto, vertybių ir trečiųjų asmenų apsaugą garantuoja statybos techniniai dokumentai.

4. Statybos darbų įgyvendinimo principai 4.1. Statybos trukmė ir jos reikšmė Statybos įmonės turi tam tikrą gamybos potencialą, kuris priklauso nuo turimų darbininkų skaičiaus bei kvalifikacijos, jų aprūpinimo mechanizmais lygio, naudojamų medžiagų ir konstrukcijų. Šio potencialo naudojimo efektyvumą lemia gamybos vadovų profesinis pasirengimas, patirtis, jų sugebėjimas atrinkti ir naudoti pažangiausius darbų vykdymo planus. Jei statybų vadovai iš anksto apgalvoja, kokiomis priemonėmis ir būdais atlikti statybos darbus laiku, tada galima pasiekti geriausių statybos darbų rezultatų ir jų savikaina būna mažesnė. Norint pastatyti per teoriškai įmanomą trumpiausią laiką, reikia vienu metu sutelkti daug darbininkų ir materialinių išteklių. Bet dėl to dažnai susidaro daug neracionalių išteklių, о tai pabrangina statybą. Antra vertus, nepateisinamai ilgėjant statybos trukmei neišvengiamai didėja statybos kaina, о dėl to rangovinės organizacijos paprastai patiria nuostolių.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1782 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Statybos projektų valdymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Statybos projektų valdymas. (2015 m.). https://www.mokslobaze.lt/statybos-projektu-valdymas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 09:39
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo