Statybos remonto darbai ir pamatų remontas


Senu pamatų remontas. Senu pamatu stiprinimas. Senu pamatu restauravimas. Seno namo pamatu restauravimas. Pamatų stiprinimas. Namo pamatu remontas. Namo pamatu tvarkymas. Pamatu stiprinimo technologija. Seno pamato remontas. Pamatu stiprinimo budai.

Tema: pastatų pamatų stiprinimo ir remonto darbų technologijos. Tikslai: įvertinti pastato pamatų suirimo ir deformacijų charakteristiką. Parinkti galimus pamatų stiprinimo ir remonto būdus ir metodus. Pritaikyti racionalias pamatų stiprinimo ir remonto darbų technologijas. Užtikrinti saugų darbą vykdant remonto darbus. Mokėti naudotis kapitalinio remonto normatyvais. Racionaliai parinkti statybines medžiagas. Parinkti optimalų darbų organizavimo variantą ir grandžių sudėtį. Įvertinti technologinių pertraukų įtaką remonto proceso organizavimui.

Rūsio viduje pagal visų pamatų perimetrą išardomos 0,05 m. storio betoninės grindys 0,5 m. pločio. Kadangi pamatas bus stiprinamas iš vidaus ir lauko tai lauke reikia atkasinėti. Grindų ardymas vyksta tokiais prietaisais kaip: laužtuvas, kūjis ir jei reikia kastuvas. Pirma grindys yra sudaužomos kūju, o vėliau gabalai yra išverčiami laužtuvais į paviršiu, galiausiai visas laužas yra išvežamas karučiais į lauke esanti specialu konteinerį.

2. Toliau kasama duobė iki pamato pado apačios. Grunto kasimas vyksta kastuvu. Darbininkas iškastą gruntą deda į karutį ir išveža į lauką, bet jo visiškai nepašalina nes nuėmus betono klojinius dalis grunto yra suvežama atgal ir sutankinama, o grunto perteklius yra išvežamas.

3. Nuplaunamos visos pamatų sienos (kruopščiai), kad neliktų jokių senų ištrupėjusių šiukšlių ir dulkių.

4. Išmatuojama ir pažymima kur bus gręžiamos reikiamose vietose 100 mm. gylio Ø 12 mm. skylės. Skylių gręžimas vyksta elektriniu grąžtu. Darbininkai su liniuote matuoja skylių vietas ir jas pažymi, poto tose vietose kur pažymėta yra išgręžiamos skylės.

5. Kai skylės yra išgręžiamos, tada į jas yra įstatomi armatūros strypai kurių Ø 12 mm. Jei armatūros strypai nelenda į skyles, tada yra panaudojamas plaktukas juos imušti.

6. Privirinamas armatūros tinklas  12mm, tinklo akis 200x200 mm. Šis tinklas yra privirinamas prie armatūros strypų kurie yra jau ikalti į išgręžtas skyles. Vienas darbininkas padavinėja armatūros strypus, kitas ją prilaiko, o trečias ją suviriną.

7. Statomi Peri surenkami klojiniai, 100 mm. nuo esamų pamatu, įtvirtinami ir paruošiama betonavimui. Be to šiuos klojinius reikia ištepti specialia alyva kuri neleistų betonui prikibti prie klojinių ir jie taip būtų geriau išardomi.

8. Sumontavus klojinius betonuojama ( betoną tiekiant siurbliu ). Kai betonas yra supilamas tarp sienos ir klojinių, tada yra naudojami specialūs betono vibratoriai. Jie yra reikalingi tam, kad betonas tolygiai užpildytų visus tarpus ir kad gelžbetoninė sienutė būtų be oro tarpų.

9. Po dviejų su pusę dienų nuimami klojiniai. Rekomenduojama iškarto nuėmus klojinius, juos nuvalyti.

10. Užkasama duobė, sutankinant gruntą. Duobė užkasama kastuvais. Darbininkai atsiveža iškasta gruntą su karučiais ir iš karučių imdami gruntą užligina duobę, bet ne iki galo, palikdami 5 cm. naujoms grindims.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (2192 žodžiai)
  • Kolegija
  • As
  • Statybos remonto darbai ir pamatų remontas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Statybos remonto darbai ir pamatų remontas. (2012 m.). https://www.mokslobaze.lt/statybos-remonto-darbai-ir-pamatu-remontas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 13 d. 23:10
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo