Stresas kaip žalingas veiksnys referatas


Įvadas. Stresas – kas tai. Dėl kokių priežasčių patiriamas stresas ir kaip dažnai. Stresas ir imuninė sistema. Stresas ir miego sutrikimai. Stresas kenkia sveikatai. Kaip įveikti streso sukeliamus nepatogumus. Išvados. Literatūros sąrašas.


Ši tema „Stresas, kaip žalingas veiksnys“ šiuo metu pasaulyje yra ganėtinai įvairiapusiška ir aktuali įvairaus amžiaus žmonėms. Kiekvienas iš mūsų nepriklausomai nuo lyties, amžiaus susiduriame su tuo. Stresas – neatsikiriama dalis nuo šio pasaulio. Kasdienis mūsų gyvenimas yra pilnas įtampą sukeliančių įvykių: mus erzina kaimynai, eilės parduotuvėse, mūsų siekiams trukdo išorinis pasaulis. Ir visa tai – maža mūsų kasdienybė. Pastaruoju metu nagrinėjami kenksmingi aplinkos veiksniai, o kartu ir psichiniai veiksmai, nes žmonių elgsena ir jų reakcija į stresą yra vieni iš svarbiausių veiksnių, nuo kurių viskas ir prasideda. Manoma, kad tiek mažesnis, tiek didesnis susijaudinimas daro neigiamą poveikį žmogaus kūnui fiziškai ir psichiškai. Tačiau mažas kiekis streso gali mus paveikti ir teigiamai. Nedideli rūpesčiai mus skatina ieškoti naujų prošvaisčių įveikti juos, tobulėti, būti judresniais ir darbingesniais. Žinoma, eiti pirmyn. Taigi, gyventi be streso yra neįmanoma, nes neįmanoma visiškai išvengti pokyčių ar netikėtų įvykių. Belieka išmokti gyventi su stresu. Tačiau, labiau norėčiau atkreipti dėmesį į per didelį kiekį streso ir jo sukeliamus padarinius. Taigi, tikslas – supažindinti skaitytoją su streso sąvoka ir jo sukeliamu pavojumi.

Pavyzdžiui socialinėje erdvėje stresas dažniausiai būna siejamas su negiamais veiksniais, kurie mums sukelia nemalonias emocijas. Juk įvykiai keliantys įtampą gali neturėti tiesioginės grėsmės sveikatai, tačiau gali pabloginti mūsų socialinį gyvenimą, padaryti tam tikrus neigiamas padarinius ar sukelti emocijas tokias kaip: kaltę, melą, pavydą ir panašiai. Stresas – tam tikra įtampos būsena, žmoguje kylanti dėl stipraus išorės poveikio įtakos. Tai nespecifinė organizmo gynybinė reakcija į nepalankias žmogui aplinkybes. Patiriant stresą iškart keičiasi mūsų elgiasys. Galimi tokie pokyčiai – miego, apetito sutrikimai, nuotaikos, dažnesnis rūkymas ar alkoholio vartojimas, pykčio protrūkiai, irzlumas, nervingumas. Kiekvienam stresas gali pasireikšti netikėtai ir tęstis skirtingą laiką, bet jeigu jis tęsiąsi ilgai, žmogus nuolat būna pavargęs, slogios nuotaikos, nervingas, neryžtingas, jį kankina nemiga arba atvirkščiai mieguistumas.

  • Microsoft Word 388 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2001 žodžiai)
  • Universitetas
  • Grybas123
  • Stresas kaip žalingas veiksnys referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Stresas kaip žalingas veiksnys referatas. (2016 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-kaip-zalingas-veiksnys-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 00:30
×