Sveikatos ugdymo formos pradinėje mokykloje



Sveikatos ugdymo formos pradinėje mokykloje. Klaipėda. Įvadas. Šiuolaikinių ugdymo institucijų uždavinys – išugdyti humanišką. Lietuvoje mokinių sveikos gyvensenos ugdymo įgyvendinimas apibrėžiamas pagrindiniuose švietimą bendrojo ugdymo mokykloje reglamentuojančiuose dokumentuose. Tikslas. Išsiaiškinti kokios yra sveikatos ugdymo formos pradinėje mokykloje Objektas Sveikatos ugdymo formos. Pačioje pradžioje išsiaiškinkime. Sveikatos ugdymas (angl. Health education) – tai tikslingas ir planingas veikimas. Profilaktinių patikrinimų metu buvo nustatyta. Pradėję lankyti vaikų darželį ar mokyklą. Fizinės veiklos formos pradinėje mokykloje. Šias formas išskyrė savo knygoje Adaškevičienė Eugenija 1999 metais. Mankštos pertraukėlės per pamokas ir per pamokų ruošą namuose (trukmė ir periodiškumas kasdien 3-5min. Judriosios pertraukos tai pertraukos po ilgesnio protinio darbo. Užklasinė veikla Sveikatos dienos (kartą per mėnesįUžmokyklinė veika Sporto bureliai (po pamokų ar poilsio dienomis (. Pradinių klasių mokytojas propaguoja vaikams ir tėvams įvairias organizuotas ir saavarankiškas fizinio ugdymo formas. Vaikų aktyvaus judėjimo norma. -4 metų. Rekomenduotina toleruoti vaikų judėjimo aktyvumą ne tik laisvalaikiu. Viso ugdymo procese leiskime vaikams pabūti vaikais. Literatūra.
Išsiaiškinti kokios yra sveikatos ugdymo formos pradinėje mokykloje Objektas Sveikatos ugdymo formos.
Judriosios pertraukos tai pertraukos po ilgesnio protinio darbo . Per kurias lengvai pasimankštinama, pažaidžiama, aktyvina plaučių ventiliaciją, mankština raumenis, skatina medžiagų apykaitą. Savarankiška fizinė veikla (trukmė ir periodiškumas: kasdien 5-20min. per pertraukas). Savarankiška judri veikla tenkina vaikų biologinį poreikį judėti, skatina normalų visapusišką vystymasi: stiprina raumenis, treniruoja širdies-kraujagyslių ir kvėpavimo sistemas. Savarankiška vaikų veikla formuoja poreikį, mokėjimus ir įgūdžius savarankiškai mankštintis.
Užmokyklinė veika: Sporto bureliai (po pamokų ar poilsio dienomis (1-1,5val.) 2-3 kartus per savaitę). Sporto mokyklų pratybos (po pamokų ar poilsio dienomis (1-2val.) 4 kartus per savaitę). Sporto treniruotės (po pamokų ar poilsio dienomis (1-2val.) 2-4 kartus per savaitę).
Pradinių klasių mokytojas propaguoja vaikams ir tėvams įvairias organizuotas ir saavarankiškas fizinio ugdymo formas. Jis turi siekti, kas vaikai suvoktų ryšį tarp fizinių pratimų ir sveikatos, kasdien mankštintųsi, būtų gryname ore. Bendraudamas ir asmeniniu pavyzdžiu stengiasi ugdyti vertybines sveikos gyvensenos nuostatas, kurios ateityje tampa gyvenimo principais.(Adaškevičienė E., 2004) Taip pat ši rašytoja savo knygoje pateikia mokslininkų skaičiavimus, kiek vaikas turi judėti, kad būtų patenkintas judėjimo poreikis. Vaikai turėtų aktyviai judėti 3-4val. kasdien.
- MS PowerPoint 8487 KB
- 2019 m.
- Lietuvių
- 20 puslapių (1221 žodžiai)
- Universitetas
- Radvilė
-