Tarptautiniai ekonominiai santykiai


Tarptautiniai ekonominiai ryšiai skaidrės. Lietuvos tarptautiniai ekonominiai santykiai. Tarptautiniai ryšiai referatas. Tarptautiniai ekonominiai rysiai kursinis. Tarptautiniai ekonominiai rysiai. Tarptautiniai ekonominiai santykiai spera.

Šiuolaikiniai tarptautiniai ekonominiai santykiai – tai santykiai tarp valstybių su įvairiomis santvarkomis, ūkio raidos lygiu ir perspektyvomis. Įvadas. Tarptautinės ekonomikos esmė ir subjektai. Tarptautinė prekyba. Tarptautinės valiutų ir finansų rinkos. Išvados. Literatūra.

Naujų industrinių valstybių iškilimas (Singapūras, Tailandas, P. Korėja, Honkongas, Malaizija, Brazilija, Argentina, Meksika, Čilė) ir dėl to padidėjusi konkurencinė kova.

Nacionaliniai ūkiai (Sąveikos sistemoje tarptautinių nacionalinių ūkių svarbiausią vaidmenį vaidina valstybės institucija, kuri atlieka reguliuojančias ir organizacines funkcijas politinėje, saugumo, visuomeninėje, ūkinėje sferose)

Tarptautinės integracinės grupuotės (Tai susivienijusių valstybių grupė, jų ūkiai tampriai susieti ekonominiais, socialiniais ir politiniais saitais)

Prekės nauda atsiranda ne tiek dėka kainų santykinių skirtumų panaudojimo, kiek dėl prekių įvairovės plėtojimo, specializavimo gilėjimo šakos viduje.

Palyginti 2006 m. Lietuvos užsienio prekybos rezultatus (Statistikos departamento Specialiosios prekybos sistemos duomenimis) su praėjusių metų rezultatais, matyti, kad šiuo laikotarpiu jie taip pat sparčiai gerėjo: eksportuotų prekių vertė padidėjo 18,4 proc., o importuotų – 23 proc. Į ES ir ELPA valstybių rinkas buvo eksportuota didžiausia prekių dalis – 66,5 proc. viso Lietuvos eksporto. Gerokai padidėjo importuotų iš ES valstybių prekių vertė ir jos dalis, palyginti su bendru Lietuvos importu.

Tačiau šiuo laikotarpiu prekių importo plėtra buvo spartesnė nei eksporto, todėl gerokai padidėjo prekybos deficitas.

Naudojimo pasekmės: didina eksportą, turi įtakos gryniesiems visuomenės kaštams, didina vietinę gamybą.

Panagrinėsime dvi kraštutines valiutos kurso sistemas: lankstų ir fiksuotą valiutos kursus.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (3042 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inna
  • Tarptautiniai ekonominiai santykiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautiniai ekonominiai santykiai. (2011 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautiniai-ekonominiai-santykiai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 11:53
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo