Tarptautiniai ekonominiai santykiai



Naujų industrinių valstybių iškilimas (Singapūras, Tailandas, P. Korėja, Honkongas, Malaizija, Brazilija, Argentina, Meksika, Čilė) ir dėl to padidėjusi konkurencinė kova.
Nacionaliniai ūkiai (Sąveikos sistemoje tarptautinių nacionalinių ūkių svarbiausią vaidmenį vaidina valstybės institucija, kuri atlieka reguliuojančias ir organizacines funkcijas politinėje, saugumo, visuomeninėje, ūkinėje sferose)
Tarptautinės integracinės grupuotės (Tai susivienijusių valstybių grupė, jų ūkiai tampriai susieti ekonominiais, socialiniais ir politiniais saitais)
Prekės nauda atsiranda ne tiek dėka kainų santykinių skirtumų panaudojimo, kiek dėl prekių įvairovės plėtojimo, specializavimo gilėjimo šakos viduje.
Palyginti 2006 m. Lietuvos užsienio prekybos rezultatus (Statistikos departamento Specialiosios prekybos sistemos duomenimis) su praėjusių metų rezultatais, matyti, kad šiuo laikotarpiu jie taip pat sparčiai gerėjo: eksportuotų prekių vertė padidėjo 18,4 proc., o importuotų – 23 proc. Į ES ir ELPA valstybių rinkas buvo eksportuota didžiausia prekių dalis – 66,5 proc. viso Lietuvos eksporto. Gerokai padidėjo importuotų iš ES valstybių prekių vertė ir jos dalis, palyginti su bendru Lietuvos importu.
Tačiau šiuo laikotarpiu prekių importo plėtra buvo spartesnė nei eksporto, todėl gerokai padidėjo prekybos deficitas.
Naudojimo pasekmės: didina eksportą, turi įtakos gryniesiems visuomenės kaštams, didina vietinę gamybą.
Panagrinėsime dvi kraštutines valiutos kurso sistemas: lankstų ir fiksuotą valiutos kursus.