Administracinės teisės bruožai ir išskirtinumas


Darbo tikslas. Įvadas. Administracinės teisės samprata. Administracinės teisės misija. Administracinės teisės, kaip mokslo šakos, misjia. Bendroji ir specialioji administracinės teisės dalys. Administracinės teisės principai. Administracinės teisės išskirtinumas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Apibrėžiant administracinę teisę, reikėtų pažvelgti į mūsų kasdienybę. Pabudus ryte, prausiamės – viešojo administravimo subjektai [1 viešojo administravimo subjektas – viešoji įstaiga. Pvz. : visos lr ministerijos. ] nustato energijos, vandens tiekimo tvarką, vietos valdios institucijos sudaro sutartis su bendrovėmis teikiančiomis šias paslaugas, valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nustato metodikas, kaip apskaičiuoti sunaudoto vandens, šilumos kainas.

Viešojo administravimo subjektai daro didžiulę įtaką mūsų kasdienai, taip mus supažindindami su administracine teise. Įstatymų yra daug mažiau nei viešojo administravimo subjektų priimų teisės aktų.

Pavyzdžiui, viena amerikiečių atlikta studija įrodė, jos vietos užkandinėje nupikro mėsainio gamybos procesai iki jo patekimo ant prekystalio yra reguliuojami apytiksliai 41 tūkstančiu federalinių ir valstijų teisės aktų. Tai įrodo žmoni``<. Terminas ``administracinė teisė`` yra toks pat konceptualus kaip žodžiai ``meilė``, ``jėga``, ``galia``, ``teremiantis pasakytais mokslininko žodžiais, galima pateikti ne vieną administracinės teisės apibrėžimą, kadangi viešasis interesas [2 viešasis interesas – tai visuomenės narių pageidaujamas tarpusavio sąveikos principas, kuris leistų įgyvendinti savo interesus ir netrugdytų tai daryti kitiems. ]nėra vienas konkretus objektas, o administracinės teisės pagrindinis uždavinys - tenkinti viešąjį interesą.

Administracinė teisė – tai viešosios teisės dalis, nustatanti teisinius santykius tarp asmenų ir viešojo administravimo subjektų, reglamentuojanti šių subjektų struktūrą, jų steigimą, tarpusavio santykius, veiklą, įgyvendinant teisės aktus ir priimant sprendimus, laikantis visuotinai pripažintų principų, reglamentuojanti galimybę asmenims ginti interesus bei viešojo administravimo subjektų veikadministracinės teisės normos skirtos tam, kad būtų tenkinamas viešasis interesas, administracinės teisės tikslas – saugoti viešuosius interesus. Tai tvarkos idėja, darant poveikį viešojo administravimo subjektų įgaliojimų įgyvendinimo kutūrai. Kadangi viešojo administravimo subjektų ``visuomenės naudai prisiimtų užduočių įvairovė`` gali paveikti privačių asmenų teises, tai administracinės teisės uždavinys – ieškoti tinkamos priįvairių šalių administracinės teisės specialistai, bandydami apibrėžti administracinę teisę kaip teisės šaką, nurodo ir administracinės teisės, kaip mokslo disciplinos, misiją, funkcijas ir tikslus.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2010 m.
  • 9 puslapiai (1181 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jonas
  • Administracinės teisės bruožai ir išskirtinumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Administracinės teisės bruožai ir išskirtinumas. (2010 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/administracines-teises-bruozai-ir-isskirtinumas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 07:28
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo