Teršalų patekimo į organizmą būdai


Oro teršalų klasifikavimas. Aplinkos tersalu klasifikacija. Oro teršalų patekimas į organizmą. Tersalu klasifikacija.

Įvadas. Aplinkos apsaugos samprata. Ekonominės gamtosaugos problemos. Pagrindiniai aplinkos taršos šaltiniai. Teršalų klasifikacija. Vandens teršalai ir jų rūšys. Vienas iš žalingiausių teršalų yra nafta ir jos produktai. Mineralinės trąšos, pesticidai. Miško medžiagų atliekos. Sunkieji metalai. Naudingos medžiagos. Miško užterštumas ir rūgštieji lietūs. Oro tarša ir jo keliamas pavojus sveikatai. Užteršto vandens poveikis žmogaus sveikatai. Dirvožemio tarša ir poveikis sveikatai. Išvados. Naudota literatūra.

Šio referato tikslas yra apžvelgti aplinkos taršą bei jos poveikį žmogaus sveikatai. Šiame referate pateikiama teršalų klasifikacija, taip pat aptariama kaip, kokiais būdais teršiama aplinka, kokie pagrindiniai yra jos taršos šaltini pastaraisiais dešimtmečiais sparčiai plėtojantis industrializacijai, urbanizacijai, daugėjant transporto didėja aplinkos užterštumo mastai, vis labiau niokojama gamta, vandenys. Neigiamos oro, dirvos, vandens teršimo, neracionalaus gamtos išteklių naudojimo pasekmės pradėjo ryškėti ne tik taršos zonose, bet ir visoje planetoje. Iš pramonės įmonių patenkančios į atmosferą dulkės, taip pat dūmai, įvairūs aerozoliai nusėda ne tik aplink taršos židinius, bet pasklinda po didelę teritoriją, pasiekia net žemės rutulio ašigalius [daukša a. P. 5].

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2012 m.
  • 25 puslapiai (7879 žodžiai)
  • Universitetas
  • Teršalų patekimo į organizmą būdai
    10 - 3 balsai (-ų)
Teršalų patekimo į organizmą būdai. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/tersalu-patekimo-i-organizma-budai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 19:14
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo