Tėvų ir vaikų ryšys



Tėvų ir vaikų ryšys. Kaunas 2024 m. Kuo svarbus tėvų ir vaikų ryšys? Tėvų ir vaikų santykiai gali būti vieni giliausių ir gražiausių dalykų žmogaus gyvenime. Tėvų įtaka vaiko raidos etapams. Kūdikystė (0-2 metai), tai laikotarpis kai vaikas daugiausia vystosi fiziškai ir emociškai. Ankstyvoji vaikystė (. Vidurinė vaikystė (Paauglystė (12-18 metaiPaauglystė – tai identiteto. Tėvų įtaka vaiko profesiniam pasirinkimui ir emocinei savijautai. Tėvų įtaka vaikų profesiniam pasirinkimui yra reikšminga. Psichologiniame intelektualiniame romane „Altorių šešėly“ Liudo Vasario istorija yra puikus pavyzdys. Todėl labai svarbu, kad tėvai suprastų.
Kuo svarbus tėvų ir vaikų ryšys ?
Tėvų ir vaikų santykiai gali būti vieni giliausių ir gražiausių dalykų žmogaus gyvenime, bet kartu ir vieni iš skaudžiausių atsiminimų. Šis ryšys formuoja asmenybės pagrindus, veikia pasaulio suvokimą ir ilgainiui daro įtaką gebėjimui kurti santykius su aplinkiniais. Tėvų elgesys, jų vertybės ir emocinė parama vaikui daro esminę įtaką savivokos ir vertės jausmo formavimuisi. Tačiau kartais, vietoje supratimo ir palaikymo, šie santykiai gali tapti konfliktų, nusivylimo ir atitolimo šaltiniu.
Tėvų įtaka vaiko raidos etapams.
Kūdikystė (0 2 metai), tai laikotarpis kai vaikas daugiausia vystosi fiziškai ir emociškai. Pirmaisiais metais jis mokosi pasitikėti aplinka, įgyja saugumo jausmą, jeigu yra tinkamai prižiūrimas ir mylimas. Tėvų dėmesys ir priežiūra yra būtina tam, kad kūdikis jaustųsi saugus, ir tai yra ypač svarbu formuojant pagrindinį pasitikėjimo jausmą. Jei tėvai yra emociškai nutolę arba šaltai reaguoja į kūdikio poreikius, vaikas gali patirti nesaugumo jausmą, nepasitikėjimą kitais, o tai daro įtaką tolimesniam socialiniam vystymuisi. Filme „Mums reikia pasikalbėti apie Keviną“ pagrindinė veikėja Evai nepavyksta užmegzti šilto ryšio su sūnumi Kevinu, o tai lemia, kad nuo pat kūdikystės jis negali jausti artumo ir saugumo ir pasitikėjimo. Kevino emocinis atitolimas tampa ryškus ir stiprėja su kiekvienu etapu, o pagrindinė priežastis – nuolatinis nepasitikėjimo jausmas ir šaltas santykis su motina.
Ankstyvoji vaikystė (2 7 metai), šiame etape vaikai ima tyrinėti pasaulį, mokosi savarankiškumo ir kuria pirmuosius socialinius ryšius. Jie ugdosi savivertę ir supratimą apie save. Tėvų užduotis – palaikyti jų smalsumą, padėti lavinti savikontrolę, padėti pažinti savo emocijas. Teigiama tėvų įtaka ugdo vaikų pasitikėjimą savimi ir skatina socialinius įgūdžius, tačiau neigiama įtaka (pvz., griežtas auklėjimas, nuolatinė kritika arba emocinis šaltumas) gali sukelti baimės, nepasitikėjimo ir nerimo jausmus. Kevinas, filme augdamas, pradeda demonstruoti antisocialų elgesį ir empatijos stoką. Jis nepatiria nuoširdaus motinos palaikymo, nes jaučia didelį atotrūkį. Augdamas be tinkamo emocinio ryšio tarp mamos ir vaiko, jis vystosi socialiai nesubrendęs, tampa nepaklusnus ir nejautrus kitų jausmams ir išgyvenimams.
- MS PowerPoint 489 KB
- 2024 m.
- Lietuvių
- 10 puslapių (1027 žodžiai)
- Kolegija
- Inga
-