Ūkininkų ūkiai Lietuvoje


Įvadas. Ūkininkų ūkiai ir jų dydis. Ūkininkų žemė ir žemės nuosavybės klausimai. Ūkininkavimo ypatumai. Darnioji žemės ūkio plėtra. Išvados. Literatūra. Lietuvos teritorijos sąlyginis suskirstymas regionais.

Ūkininkų ūkių registro duomenimis, Lietuvoje 2013 m. liepos 1 d. buvo registruoti 115460 ūkininkų ūkiai. Jų valdomas bendras žemės plotas sudarė 1107063,89 ha, o vidutinis ūkio dydis siekė 9,59ha.

Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, žemės ūkio sektorius pasinaudojo naujomis galimybėmis ir pasiekė gerų rezultatų – padidėjo žemės ūkio produktų gamybos, supirkimo ir perdirbimo apimtys, modernizuojamos gamybos technologijos, kartu su teikiama ekonomine parama išaugo ir žemės ūkio produktų gamintojų pajamos.

Darbo objektas: Lietuvos ūkininkų ūkiai, ūkininkavimo ypatumai ir žemės ūkio gamybos intensyvinimo klausimai.

Darbo tikslas: Atlikti darbo objekto analitinę ir vaizdinę analizę. Pritaikyti įvairių taikomųjų programų galimybes praktiniame darbe. Parengti integruotą dokumentą, apjungiantį įvairiomis taikomosiomis programomis sukurtus objektus.

Darbo uždaviniai:

Panaudoti teorines žinias praktikoje ir MS WORD programa parengti referatą pasirinkta tema.

Panaudoti įvairių taikomųjų programų galimybes: į referatą įterpti nuotraukas, figūras ir schemas.

Referate, panaudojant statistines funkcijas, pateikti pasirinkto reiškinio prognozę.

Tyrimo metodai: Literatūros analizė. Duomenų paieška ir apdorojimas. Statistinės analizės metodai

Siekiant strateginių, taktinių ir operatyvių tikslų, žemės ūkio subjektams reikalinga vidinė informacija apie jų ūkiuose vykstančius gamybos procesus ir jų rezultatyvumą, taip pat išorinė informacija apie ūkių gamtinę, technologinę, ekonominę, socialinę, teisinę – politinę makroaplinką bei jos pokyčius.

Per 2013 m. I-ą pusmetį ūkininkų ūkių skaičius visose apskrityse augo ir šalyje 2013 m. liepos 1 d., lyginant su 2013 m. sausio 1 d., padidėjo 1660 ūkiais. Didžiausias augimas išliko Vilniaus apskrityje (358 ūkiai), mažiausias augimas lieka Marijampolės (85 ūkiai) apskrityje.

Analizuojant vidutinį ūkio dydį pagal apskritis galima pastebėti, kad visose apskrityse ūkiai mažėja ir jei dar praėjusį pusmetį ūkių dydis vienintelėje Kauno apskrityje augo, t. y. buvo 8,61 ha, tai jau šį pusmetį nukrito iki 8,53 ha. Didžiausi ūkiai liko Šiaulių (13,33 ha), Panevėžio (11,77 ha) ir Tauragės (10,9 ha) apskrityse, mažiausi ūkiai Vilniaus (6,47 ha), Klaipėdos (7,96 ha) ir Alytaus (8,41 ha) apskrityse.

  • Microsoft Word 220 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1955 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deimantė
  • Ūkininkų ūkiai Lietuvoje
    10 - 8 balsai (-ų)
Ūkininkų ūkiai Lietuvoje. (2015 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ukininku-ukiai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 01:10
×