Ūkininkui alternatyvūs verslai


Agroserviso steigimas. Agroservisas referatas. Referetas sliekų auginimas.

Įvadas. Ūkio pristatymas. Gamybos apimtys, gamybos išlaidos, gamybos pajamos, gamybinis pelnas. Turimi materialieji ištekliai. Verslo idėjos. Agroserviso steigimas. Gaminiai iš vytelių. Molio gaminiai. Sraigių auginimas. Sliekų auginimas. Agroserviso steigimas. Steigiamos įmonės tipas. Pagrindinė informacija apie įmonę. Konkurencinė analizė. Bendra rinkos apžvalga. Išvados.

Ūkininko ūkis yra Šiaulių rajone Smilgių kaime. Jis išsidėstęs geroje geografinėje padėtyje, 20 km nuo Šiaulių miesto. Patogus išaugintos produkcijos realizavimas ir apsirūpinimas trąšomis, sėkla ir atsarginėmis detalėmis. Ūkio plotas užima 42,74 ha bendro ir 42,24 ha naudmenų, iš jų nuosava 19,15 ha žemės ūkio naudmenų, visa žemė yra netoli gyvenamosios vietos. Ūkio gamybinė kryptis – javai ir pašarai, rapsų auginimas. Ateityje numatomas žemės ūkio naudmenų didėjimas. Savo užaugintą produkciją parduos į UAB ,,Agrokoncernas“. Žemės ūkio naudmenų našumo vidurkis 49 balai. Dirvožemis, pagal jame esantį judraus fosforo ir kalio kiekį, priskiriamas III dirvožemių grupei – vidutiniškai turintys maisto medžiagų. Dirvožemio mechaninė sudėtis : priemoliai. Dirvos reakcija - neutrali.

Numatomas žieminių kviečių derlingumas 5,1 t/ha. Žieminių rapsų 3,1 t/ha. Vasarinių miežių 3,8 t/ha. Toks derlius manau turėtų leisti konkuruoti su stambiaisiais ūkiais. Jau šiandien visiškai įmanoma auginti už kainą, mažesnę nei kaina, gauta pardavus produkciją. Norint gauti kainą būtina jau prieš sėją suplanuoti savo grūdinių augalų verslą. Vienas iš svarbiausių dalykų siekiant sumažinti gamybos kaštus – didelis derlius, mano manymu žieminių kviečių derlingumas turi būti didesnis nei 5 tonos iš hektaro, jeigu derlingumas mažesnis sunku tikėtis sėkmės. Kiekvienas litas turi būti išleidžiamas motyvuotai. Be viso to yra riba, kiek galima taupyti, nes vėliau tai gali daryti neigiamą įtaką pajamoms. Norint uždirbti iš savo grūdinių augalų, turime mokėti ne tik auginti, bet ir parduoti. Laimi ne tas, kurio derlius didžiausias, o tas, kuris parduoda už geriausią kainą.

3. Per metus bankui sumokėtų palūkanų suma už paimtą paskolą (Ln)

Kiekviena technika nuodojant dėvisi, viena greičiau kita lečiau. Bet kasmet jei reikia skirti pinigų. Ūkininkas turėtu pasiskaičiuoti, kada tos technikos reikėtu atsisakyti ir nusipirkti kita. Nes naujesnė technika reikalauja mažesniu išlaidų, bei jos ruzultatas darbo metu būna geresnis.

Šį verslą galima būtų suderinti su pagrindine ūkio veikla, kadangi ūkininkas turi nuosavų pastatų. Lėšų verslo sumanymui įgyvendinti būtų galima gauti banko paskolą ir iš nuosavų lėšų. Pagrindinė paslauga būtų žemės ūkio technikos remontas. Dirbančiuosius ūkyje galima įdarbinti, tik juos apmokius. Pasinaudoti ES struktūrinių fondų galima, bet gana sudėtinga, nes ES teikia verslininkams, kurie turi didelius verslus.

  • Žemės ūkis Referatas
  • Microsoft Word 7266 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (2249 žodžiai)
  • Kolegija
  • Darius
  • Ūkininkui alternatyvūs verslai
    10 - 3 balsai (-ų)
Ūkininkui alternatyvūs verslai. (2012 m. Lapkričio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/ukininkui-alternatyvus-verslai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:03
×