Vadybos raida


Vadybos mokslo objektas. Vadybos raida lietuvoje. Douglas makgregoras. Vadybos mokslo raida. Vadybos mokslo objektas, raida ir teorijos. Personalo vadybos raidos skaidres. Vadybos mokslo subjektas. Vadybos subjektas. Vadybos objektas ir subjektas. Vadybos objektas.

Vadybos teorijos objektas. Reikšmė ir raida. Kaltinamos netgi biznio mokyklos. Pirmoje 20a. Pusėje išsiskyrė 4 valdymo teorijos mokyklos. Douglas Makgregoras dar žinomas kaip teorijų x ir y autorius pagal jį, teorija x atspindi tradicinį požiūrį į valdymą, kaip administravimo, komandavimo procesą. Vadybos raida Lietuvoje.

Vadyba -tai valdymo teorija. Tai kompleksinis mokslas, besiremiantis kitais mokslais (ekonomika. Psichologija. Sociologija, matematika, etika, o ypač disciplinos apie asmenybę), valdymas reikalauja subjekto ir objekto egzistavimo. Tai yra valdančiosios ir valdomos pusės. Vadyboje subjektas yra vadovas, menedžeris, o objektas gamyba ir joje dalyvaujantys žmonės. Vadybos kaip mokslo turinį sudaro šių abiejų elementų sistemos nagrinėjimas ir ryšių tarp jų nagrinėjimas. Vadybos objektą sudaro daug atskirų reiškinių , tačiau juos galima suskirstyti į dvi grupes . Santykiai tarp žmonių valdymo procese. Valdymo principai, organizacinės struktūros, valdymo technika. Patį vadybos terminą įvedė federyhas teiloras, savo klasikiniam veikale `shop management`. Šiuo terminu, jis pakeičia ankščiau naudotus terminus: regulation, government, direction. Pagal teilorą, management apibūdina visuminę organizacijos veiklą (valdymo). Analogiškai galima pasakyti apie fajolio veiklą. Vadybai reikalingos įvairiapusės žinios.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (1644 žodžiai)
  • Universitetas
  • Skalvė
  • Vadybos raida
    10 - 1 balsai (-ų)
Vadybos raida. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-raida.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 08:31
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo