Vaikų smulkioji motorika ir jos lavinimas


Vaikų smulkioji motorika ir jos lavinimas. Klaipėda , 2017 Vaikų smulkioji motorika ir jos lavinimas. Vaikų smulkioji motorika ir jos lavinimas. Vaiko amžius. Rekomenduojama veikla. Kada gi pradeda lavėti smulkioji motorika? Segtukai. Žvejyba. Literatūros sąrašas.


Vaiko smulkioji motorika pradeda lavėti jau pirmąjį jo gyvenimo mėnesį. Šiuo laikotarpiu mažylis po truputį ugdo savo akies – rankos koordinaciją ir mėnesio bėgyje jau geba suspausti į rankutę įdėtą daiktą, nors išlaikyti ilgiau dar sunku.

Šiuo laikotarpiu formuojasi sekimo akimis gebėjimas. Stebi ir bando pasiekti judančius daiktus, nors vis dar nerangiai juos tranko. Kūdikis rankomis liečia savo kūną, drabužius. Šio laikotarpio pabaigoje mažylis jau išlaiko į ranką įdėtą žaisliuką ar bando jį paimti pats.

Šiame laikotarpyje smulkioji motorika lavėja labiausiai. Pradžioje sugriebęs barškutį ar kitą žaisliuką vaikas dar nesugeba juo manipuliuoti ir dažniausiai paleidžia, kai susidomi kažkuo kitu. Eigoje pradeda kišti žaisliukus į burną, čiumpa viską, kas pasiekiama pilnu delniuku. Ir šio periodo gale vaikutis sugeba ne tik paimti daiktą, bet ir perduoti jį iš vienos rankutės į kitą.

Šio amžiaus mažylių vienas iš mėgstamiausių užsiėmimų – daiktų mėtymas. Tobulėjant akies – rankos koordinacijai atsiranda manipuliacija įvairiais žaislais, ima domėtis ir smulkiais daiktais. Pradeda formuotis pincetinis (nykščio ir rodomojo) griebimas.

Šiuo periodu formuojasi glaudus ryšys tarp smulkiosios ir stambiosios motorikos. Vaikas gali jau paimti daiktą tripirščiu griebimu (nykščiu, rodomuoju ir didžiuoju), motyvuotai paleisti jį iš rankų, atiduoti kitam. Taip pat vaikutis geba abiejose rankutėse išlaikyti po žaisliuką ir jais manipuliuoti gerai išlaikydamas pusiausvyrą sėdėdamas. Šiuo laikotarpiu mažyliai labai aktyviai tyrinėja aplinką. Mėgsta dėlioti daiktus iš vienos vietos į kitą, juos mėtyti, mokosi ridenti kamuolį, nuima žiedą nuo stovo, pastato bokštelius iš poros kaladėlių. Dvyliktą mėnesį pilnai išsivysto pincetinis griebimas. ( Norvilaitė-Vaitkienė, J. 2016).

- sagų užsegimas, atsegimas; - žaidimai su mozaikomis, statybine, konstravimo medžiaga ir kt. ( Tautavičienė I., 2012).

skatinti vaiko stambiosios motorikos įgūdžius, sudarant sąlygas jam saugiai bėgioti, laipioti, šokinėti ir t. t.

  • Microsoft Word 103 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1791 žodžiai)
  • Universitetas
  • Renata
  • Vaikų smulkioji motorika ir jos lavinimas
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vaikų smulkioji motorika ir jos lavinimas . (2021 m.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-smulkioji-motorika-ir-jos-lavinimas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 17:58
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo