Vaikų ugdymas: ugdymo sistemos, taikomos fizinių ir judėjimo sutrikimų atvejais


Vaikai, turintys judesio ir. Padėties sutrikimų. Motorinė raida – nuolat tobulėjanti judesių atlikimo būdų plėtra. Normaliai vaiko motorinei raudai svarbi nepažeista. Centrinėje nervų sistemoje sąlyginai skiriami šie lygmenys Stuburo kanalas. Sutrikimų klasifikacijoje. Pateikiamos tokios fizinius. Nurodomos tokios fizinių ir judėjimo sutrikimų grupės Neurologiniai sutrikimai vaikų cerebrinis paralyžius. Ugdymo sistemos, taikomos fizinių ir judėjimo sutrikimų atvejais. Specifinės ugdymo sistemos, taikomos vaikams. Vaikų, turinčių fizinių ir judėjimo sutrikimų. Atsižvelgiant į ugdymosi ir ugdymo sunkumo laipsnį.


Normaliai vaiko motorinei raudai svarbi nepažeista, tinkamai funkcionuojanti centrinė nervų sistema (CNS), tinkama aplinka ir ugdymas. Motorinę raidą veikia du tarpusavyje susiję procesai: normalių posturalinių (kūno) mechanizmų raida: galvos kontrolės lavėjimas, vartymasis, pusiausvyra, rankų atrama, raumenų įtampa ir t.t.; primityviųjų (naujagimystės) refleksų slopinimas ir integravimasis į valingesnius, tikslingesnius motorinius būdus. Bendra ir svarbiausia šių procesų ypatybė ta, kad sudaro galimybę judesių atlikimo būdų įvairovei ir kontrolei.

Centrinėje nervų sistemoje sąlyginai skiriami šie lygmenys: Stuburo kanalas. Šis lygmuo atsako už pačius primityviausius refleksinius judesius (susilenkimas, išsitiesimas); Užpakalinės smegenys. Šis lygmuo atsakingas už toninius refleksus (posturalinius); Viduriniosios smegenys. Šis lygmuo atsakingas už automatines tiesinimo, apsaugines atramos bei pusiausvyros reakcijas; Smegenų žievės lygmuo atsako už intelekto funkcijų formavimąsi, smulkiosios motorikos, judesių koordinacijos lavėjimą, įvairių judesio atlikimo būdų susidarymą ir tobulinimą.

Nurodomos tokios fizinių ir judėjimo sutrikimų grupės: Neurologiniai sutrikimai: vaikų cerebrinis paralyžius, epilepsija, stuburo išvaržos, kitos neurologinės disfunkcijos ir būklės; Ortopediniai sutrikimai: įgimti dėl kūno dalių deformacijų, kaulų patologijos , skoliozės, raumenų distrofijos ir atrofijos dėl poliomielito, artrito, infekcinių ligų ir kt.; Sutrikdyta fizinė ir judesių raida dėl kitų sveikatos sutrikimų: įgimtų širdies trūkumų, kitų įgimtų ligų, reumato, diabeto, nefrozės, kvėpavimo sutrikimų, tuberkuliozės ir kt.

  • MS PowerPoint 8 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (589 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Vaikų ugdymas: ugdymo sistemos, taikomos fizinių ir judėjimo sutrikimų atvejais
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vaikų ugdymas: ugdymo sistemos, taikomos fizinių ir judėjimo sutrikimų atvejais . (2019 m.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-ugdymas-ugdymo-sistemos-taikomos-fiziniu-ir-judejimo-sutrikimu-atvejais.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 22:15
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo