Valstybės institucijos - kaip baudžiamojo proceso subjektai skaidrės



Baudžiamojo proceso teisė. Valstybės institucijos - kaip baudžiamojo proceso subjektai. Baudžiamajame procese įgyvendindami arba padėdami įgyvendinti baudžiamojo proceso paskirtį. Visus baudžiamojo proceso dalyvius galima klasifikuoti atsižvelgiant į dalyvaujančių procese asmenų tikslus. – vykdančius baudžiamąjį procesą, t. Pagal tikslą, kurio dalyvaudami baudžiamojoje procesinėje veikloje siekia baudžiamojo proceso dalyviai. Valstybinės institucijos ir. Baudžiamojo proceso dalyvius pagal atliekamas baudžiamojo proceso funkcijas galima suskirstyti į tris pagrindines grupes. Kaltinimo ir nusikalstamos veikos tyrimo funkciją vykdančios institucijos ir pareigūnai (proceso dalyviai) prokuroras. Tik teismas, ikiteisminio tyrimo teisėjas. Valstybės institucijas ir pareigūnus jungia bendras interesas atskleisti nusikalstamą veiką ir įvykdyti teisingumą. Taip pat yra teisė skųsti pareigūnų (institucijų) veiksmus ir sprendimus baudžiamojo proceso metu. Dėkoju už dėmesį!
Valstybės institucijos kaip baudžiamojo proceso subjektai.
Baudžiamajame procese įgyvendindami arba padėdami įgyvendinti baudžiamojo proceso paskirtį, siekdami apginti savo ar atstovaujamųjų asmenų teises ir teisėtus interesus dalyvauja valstybės institucijos bei kiti asmenys. Jie atlieka tam tikrus procesinius veiksmus ir tapę procesinių santykių subjektais įgyja tam tikrų teisių bei pareigų.
Visus baudžiamojo proceso dalyvius galima klasifikuoti atsižvelgiant į dalyvaujančių procese asmenų tikslus, uždavinius baudžiamajame procese, jų funkcijų skirtingumą ir teisinio statuso ypatumus. Baudžiamojo proceso dalyvių klasifikacija nėra savitikslė. Atlikta pagal įvairius kriterijus, ji padeda geriau suvokti kiekvieno baudžiamojo proceso dalyvio vietą sudėtingoje baudžiamųjų procesinių santykių sistemoje, jo pareigų ar įgyvendinamų teisių prigimtį ir esmę. Bendriausiąja prasme, t. y. pagal teisinės padėties pobūdį, visi baudžiamojo proceso dalyviai gali būti skirstomi į:.
Baudžiamojo proceso dalyvius pagal atliekamas baudžiamojo proceso funkcijas galima suskirstyti į tris pagrindines grupes, kurios savo ruožtu gali būti skiriamos į du pogrupius: 1. Baudžiamąjį procesą vykdantys baudžiamojo proceso dalyviai: baudžiamajame procese valstybinius įgaliojimus turintys ir viešuosius (valstybės ir visuomenės) interesus ginantys valstybės institucijos ir pareigūnai: 1.1. teisingumo vykdymo funkciją vykdančios institucijos (proceso dalyviai): teismas, teisėjas, teisiamojo posėdžio pirmininkas. Atsižvelgiant į valstybėje egzistuojančią teisingumo vykdymo sistemą, šiai baudžiamojo proceso dalyvių grupei gali priklausyti ir prisiekusysis bei teismo tarėjas ar visuomeninis teisėjas;.
Valstybės institucijas ir pareigūnus jungia bendras interesas atskleisti nusikalstamą veiką ir įvykdyti teisingumą. Valstybės institucijos ir pareigūnai privalo tyrimą atlikti ir bylą nagrinėti nešališkai, neteikdami jokių privilegijų ir nediskriminuodami nei vieno iš proceso dalyvių.