Valstybės tarnybos samprata skaidrės


Valstybės tarnybos sampratą. Kas yra valstybės tarnyba? Valstybės tarnyba yra ypatinga žmogaus socialinės veiklos rūšis. Lietuvos Respublikoje valstybės tarnyba grindžiama įstatymų viršenybės. Valstybės tarnybos duomenys. Valstybės tarnautojas. Valstybės tarnautojų veiklą Lietuvos Respublikoje reglamentuoja Valstybės tarnybos įstatymas ir kiti teisės aktai (statutai. Karjeros valstybės tarnautojas- priimami į tarnybą neterminuotam laikui. Pareigybės. Politinio (asmeninio) pasitikėjimo. Valstybės tarnybos įstatymas. Šis Įstatymas nustato pagrindinius valstybės tarnybos principus. Profesinės karo tarnybos. Valstybės politikams Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo. Pagal Valstybės tarnybos įstatymą Valstybės tarnyba yra suprantama kaip teisinių santykių visuma. Įgijus valstybės tarnautojo statusą. Valdant, paskirstant finansinius išteklius ir kontroliuojant jų panaudojimą. Lietuvos Respublikos Konstitucijos normos, skirtos valstybės tarnybai. Valdžios įstaigos tarnauja. Konstitucinis Teismas suformulavo tokius konstitucinės valstybės tarnybos sampratos požymius valstybės tarnybos sistemos vieningumas.


Pagal Valstybės tarnybos įstatymą Valstybės tarnyba yra suprantama kaip teisinių santykių visuma. Šie teisiniai santykiai kyla:.

Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms; piliečiai turi teisę lygiomis sąlygomis stoti į Lietuvos Respublikos valstybės tarnybą; pilietis turi teisę įstatymo numatyta tvarka gauti valstybės įstaigų turimą informaciją apie jį; visoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs; valstybės tarnyboms ar jų pareigūnams draudžiama persekioti asmenis už valstybės valdžios kritiką;.

Konstitucinis Teismas suformulavo tokius konstitucinės valstybės tarnybos sampratos požymius: valstybės tarnybos sistemos vieningumas, lojalumas Lietuvos valstybei ir jos konstitucinei santvarkai, nešališkumas, atvirumas, viešumas, kvalifikuotumas. Taip pat pažymėjo, kad valstybės tarnyba veikia paklusdama tik Konstitucijai ir teisei, o valstybės tarnybos paskirtis – garantuoti viešąjį interesą. Šie konstituciniai reikalavimai valstybės tarnybai savo ruožtu suponuoja ir tam tikrus konstituciškai pagrįstus reikalavimus asmenims, kurie siekia įgyvendinti savo konstitucinę teisę lygiomis sąlygomis stoti į valstybės tarnybą arba jau yra įgyvendinę šią savo konstitucinę teisę, t. y. jau yra tapę valstybės tarnautojai.

  • Viešasis administravimas Skaidrės
  • MS PowerPoint 111 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (706 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Valstybės tarnybos samprata skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Valstybės tarnybos samprata skaidrės. (2017 m. Vasario 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-tarnybos-samprata-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 16:51
×