Vamzdynų transporto sistema Vamzdynu raida pasaulyje ir Lietuvoje


Vamzdynu transportas. Vamzdynu transportas lietuvoje.

Įvadas. Vamzdynų transportas. Ateities vamzdynų galimybės. Vamzdynų transporto privalumai. Vamzdynų transporto trūkumai. Pneumatinis transportavimo būdas. Vamzdynai Lietuvoje. Baltijos jūros vamzdynas. Išvada. Literatūros sarašai.


Vamzdynas yra unikali transporto rūšis. Vamzdynai skirti transportuoti dujoms, šilumai, kurui, kroviniams. Lietuvoje labiausiai žinomos vamzdynų sistemos transportuoti gaunamoms iš Rusijos dujoms bei naftai, šiluminėse elektrinėse pagaminamam karštam vandeniui termofikaciniais tinklais. Ateityje galima tikėtis, jog bus įdaryti vamzdynai ekologiškai daryti benziną bei dyzeliną iš Mažeikių naftos gamyklos į Būtingę, Klaipėdą (jau tiekiama), o taip pat į Vilnių, Kauną bei stambesnius tarpinius miestus. Galima bus pasinaudoti pasauline praktika perduodant vamzdynais specialius konteinerius su ratais, sudarant pneumatiniu būdu spaudimų skirtumą prieš bei po konteinerio. Toks pneumatinis transporšis plačiai naudojamas pašto sistemoje. Bandoma didelio diametro konteineriais pervežti net keleivius gan dideliais greičiais (virš 500km/h), žymiai sumažinant, palyginus su geležinkeliais, avarijų tikimybę. Naftotiekis tiekia naftą iš Baltarusijos į Mažeikius bei Būtingę, o per Biržuose esančią atšaką į Ventspilį Latvijoje. Dujotiekis tiekdamas dujas iš Baltarusijos, Vilniuje jungiamas su Ryga, kuri turi tiesioginį ryšį su Rusija. Iš Vilniaus dujotiekis nutiesšis į Kauną, Jonavą bei toliau į Kaliningrado (Karaliaučiaus) sritį. Naftos transportavimas vamzdynu 2 kartus pigiau kaip vandens keliu bei 3 kartus kaip geležinkeliu, patikimumas bei našumas 25-35 kartus didesnis, energijos sunaudojimas 10-12 kartų mažesnis. Dujotiekis. Pasaulinėje praktikoje labai dažnai vietoje benzovežių naudojami vamzdynai degalams transportuoti, nes sumažėja gamtai žalingo išpylimo pavojus, nenukenčia jo kokybė bei kiekis, lengviau apsisaueiti nuo grobstymo.

Ateityje galimi– tolimojo tiekimo termofikaciniai tinklai ,kuriais būtų transportuojamos šaltos sintezdujos (CO bei Lį dujų mišinys).

  • Microsoft Word 712 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1359 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eimantas
  • Vamzdynų transporto sistema Vamzdynu raida pasaulyje ir Lietuvoje
    9 - 1 balsai (-ų)
Vamzdynų transporto sistema Vamzdynu raida pasaulyje ir Lietuvoje. (2016 m. Gruodžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/vamzdynu-transporto-sistema-vamzdynu-raida-pasaulyje-ir-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 07:30
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo