Viešųjų projektų administravimas: Neįgaliųjų sporto centro steigimas


Viešojo projekto poreikio/problemos pagrindimas. Bendra informacija apie projekto pareiškėją. Marijampolės savivaldybės esamos situacijos/problemų analizė. Ekonominės, švietimo ir kultūros situacijos apžvalga. Marijampolės savivaldybės demografinės situacijos analizė. Esama situacija. Metodai, taikyti problemai ar poreikiui nustatyti. SSGG ir viešojo projekto alternatyvų (scenarijų) analizė bei geriausio projektinio sprendimo pasirinkimas. Projekto ,,Neįgaliųjų sporto centro steigimas Marijampolėje“ apibūdinimas ir įgyvendinimo planas. Neįgaliųjų sporto centro steigimas Marijampolėje“ projekto tikslas, uždaviniai ir tikslinė grupė. Projekto įgyvendinimo grafikas. Projekto biudžetas. Neįgaliųjų sporto centro įkūrimas Marijampolėje projekto valdymas ir jo įgyvendinimo priežiūra (stebėsena). Projekto rizikos įvertinimas. Neįgaliųjų sporto centro įkūrimas Marijampolėje projekto tęstinumas. Išvados. Neįgaliųjų dėl Sporto centro steigimo neįgaliesiems. Dėkojame už sutikimą dalyvauti apklausoje, už atsakymus į klausimus ir išsakytas mintis.


Šis projektas yra skirtas neįgaliųjų fiziniam aktyvumui didinti įkūrus sporto centrą neįgaliesiems Marijampolėje.

  2. Marijampolės savivaldybės plėtros iki 2020 metų strateginio plano tikslą - ,,padidinti kultūros, sporto ir jaunimo užimtumo paslaugų kokybę ir prieinamumą" Sporto centras padėtų neįgaliesiems būti aktyvesniems, sveikesniems, taip pat padėtų sustiprėti, įgauti jėgų bei atsipalaiduoti. Šis projektas yra ypatingas tuo, kad neįgalieji galės sportuoti, bendrauti ar kitaip užimti laiką prižiūrimi specialistų.

Darbo tikslas - pagal viešųjų projektų metodiką parengti Marijampolės viešąjį (ne pelno) projektą, siekiant panaudoti ES struktūrinės paramos bei Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramos lėšas.

Tyrimo objektas – neįgaliųjų fizinis aktyvumas bei sportinė veikla Marijampolėje.

Šiuo metu organizacija jungia daug kaip 300 narių, kurie aktyviai dalyvauja įvairiose projektinėse draugijos veiklose.

didinti neįgaliųjų fizinį aktyvumą, sudaryti draugijos nariams galimybes įgyvendinti savo iniciatyvas;

Marijampolės neįgaliųjų draugijos viena iš veiklos rūšių, numatytų draugijos įstatuose yra poilsio organizavimo, kultūrinė ir sportinė veikla.

Marijampolės neįgaliųjų draugijos biudžetą sudaro: iš Neįgaliųjų reikalų departamento socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje projektui gautos lėšos, iš Marijampolės savivaldybės administracijos gautos lėšos, 2 proc. parama, draugijos narių nario mokesčio lėšos, įmokos už teikiamas paslaugas.

Marijampolės savivaldybėje veikia daug neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų: Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugija, Marijampolės savivaldybės I grupės neįgaliųjų draugija, Klubas “Diabetikas ABC”, Neįgaliųjų sporto klubas „Šešupė“, Neįgaliųjų sporto klubas „Siekis“, Marijampolės apskrities vaikų, sergančių bronchų astma, klubas „Svajonė“, Žmonių, sergančių bronchų astma klubas „Atokvėpis“, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Marijampolės organizacija, Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Marijampolės pirminė organizacija, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Marijampolės padalinys, Lietuvos nefrologinių ligonių asociacijos „Gyvastis“ Marijampolės skyrius, Cerebrinio paralyžiaus asociacija.

Neįgaliesiems labai svarbus yra fizinis aktyvumas, nes judėjimas turi didelę reikšmę žmogui, jo gyvenimo gerovei ir kokybei. Sportas atpalaiduoja nervų sistemą, mažina organizmo įtampą, stresą, padeda vystyti tokias taures savybes ryžtas, valia, padeda tapti veikliems ir aktyviems. Dėka fizinio aktyvumo mažėja sergamumas, pagerėja savijauta.

Du aktyviai veikiantys neįgaliųjų sporto klubai ,,Šešupė“ ir ,,Siekis“ apjungia apie 130 aktyviai sportuojančių narių. Norą sportuoti pareiškia ir kitų draugijų nariai. Marijampolės savivaldybės neįgalieji aktyviai dalyvauja Lietuvos neįgaliųjų sportinėse varžybose, labai dažnai parvažiuoja su medaliais ir taurėmis bei padėkos raštais. Tačiau Marijampolės savivaldybėje nėra sporto centro ar kitų patalpų, kuriose neįgalieji galėtų sportuoti, užsiimti fiziniu aktyvumu. Neįgaliųjų sporto klubų nariai treniruojasi tiek koridoriuje, netoli savo administracinių patalpų be specialistų pagalbos, tiek prašo, kad įsileistų dvi veikiančios sporto mokyklos, kurias lanko vaikai. Tačiau ir šia jiems ne visada palankus laikas, nėra specialistų, kurie galėtų pravesti treniruotes. Neįgaliųjų draugija turi 12 kv. m. kambarėlį rūsyje, kuriame sudėti treniruokliai, tačiau sportuoti sąlygos netinkamos: patalpose nėra ventiliacijos, drėgna.

Pagrindiniai metodai, kurie buvo taikyti problemos aktualumui ir mastui nustatyti:

Problemai išaiškinti ir pagrįsti buvo atlikta asmenų, kuruojančių neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų veiklą, žodinė apklausa, kuri parodė, kad neįgaliųjų nevyriausybinėse organizacijose apie 52 procentai asmenų norėtų užsiimti fiziniu aktyvumu, 38 procentai – aktyviau sportuoti.

Taip pat buvo atlikta neįgaliųjų anketinė apklausa, kurio tikslas buvo - gauti kuo išsamesnę informaciją apie poreikį tokiam sporto centrui, išsiaiškinti kokiu sportu neįgalieji norėtų užsiimti, kaip dažnai norėtų lankyti šį centrą, kokios būtų neįgaliųjų mokėjimo už šias paslaugas galimybės ir kt.

  • Microsoft Word 522 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (5136 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alhanzo
  • Viešųjų projektų administravimas: Neįgaliųjų sporto centro steigimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Viešųjų projektų administravimas: Neįgaliųjų sporto centro steigimas . (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/viesuju-projektu-administravimas-neigaliuju-sporto-centro-steigimas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 17:50
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo