Vokietijos ir Lietuvos ekonominių rodiklių palyginimas


Vokietijos ekonominiai rodikliai. Vokietijos ekonomikos rodikliai. Ekonominis palyginimas. Vokietijos ekonomine analize. Vokietija ekonominiai rodikliai. Vokietijos ir lietuvos palyginimas. Vokietijos ekonomikos analizė. Vokietijos pramones palyginimas su kinija. Lietuvos ir vokietijos palyginimas. Palyginti lietuvos ir vokietijos ekonomika.

Šio darbo metu, mūsų pagrindinis tikslas yra susipažinti su europos sąjungos šalies (vokietijos) pagrindiniais ekonominiais rodikliais. Taip pat pagilinti žinias apie lietuvos ekonominę padėtį. Palyginti vokietijos bei lietuvos ekonominius rodiklius. Mūsų darbe naudota informacija, yra surinkta iš įvairiausiu internetinių puslapių, pateikenčių naujausią informacija apie šalių ekonomine būklę. Vokietija yra viena labiausiai išsivysčiusių ir stipriausių pramonės šalių ir ketvirta pagal ekonomikos galią šalis pasaulyje po JAV, Japonijos ir Kinijos. Vokietija su 82 mln. gyventojų yra ir didžiausia bei svarbiausia Europos Sąjungos (ES) rinka. Vokietijos nacionalinė ekonomika yra koncentruota į pramoniniu būdu pagamintas prekes ir paslaugas.

Vokietijos ekonomika ir jos palyginimas su Lietuva.

Svarbiausi Vokietijos prekybos partneriai yra Prancūzija, Nyderlandai, JAV ir Didžioji Britanija. Vokietijos eksporto prekių svarbiausias partneris yra Kinija. Be to, nuo 1999 m. Vokietija yra didžiausia Europos investuotoja Kinijoje. Ten yra investavusios 2500 Vokietijos įmonių.

Vokietija yra socialinės rinkos ekonomikos šalis, t. y. valstybė garantuoja laisvą ekonominę veiklą, tačiau ir rūpinasi socialinio balanso kūrimu. Šios pokario laikotarpiu tuometinio ekonomikos ministro Ludvigo Erhardo populiarintos koncepcijos dėka Vokietijoje, net ir sunkios ekonominės padėties laikotarpiu, viešpatauja socialinė taika, pasireiškianti ypač retais streikais.

Sėkmingos buvo valstybinės programos, skirtos transporto kelių rekonstrukcijai, mokyklų ir kitų visuomeninių pastatų modernizavimui, taip pat ir tarptautiniu mastu dedamos pastangos išlaikyti darbo vietas, nepaisant nepilno apkrovimo („Sutrumpintas darbas") bei išmoka įsigyjant naują lengvąjį automobilį, pridavus perdirbimui senąjį (iki 2009 m. rugsėjo mėn.). 2009 m. pabaigoje priimtas augimo skatinimo įstatymas suteikė ir kitų mokesčių lengvatų bei paskatų paklausai vidaus rinkoje.

Vokietijos BVP 2009-tais metais buvo 2 395 miliardai eurų, 2010-tais metais šis skaičius išaugo 3.5%, o 2011-tais dar 3,4%. Žvelgiant i ateitį manoma, Vokietijos BVP turėtu išaugti dar 2,5%. Prekių ir paslaugų eksportas 2009-tais metais Vokietijoje sudarė 976,7 miliardus eurų, bet sparčiai augo per pastaruosius du metus. 2010-tais metais šis skaičius išaugo net 13,8%, 2011-tais 10,4%.

  • MS PowerPoint 1644 KB
  • 2011 m.
  • 25 puslapiai (750 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaidas
  • Vokietijos ir Lietuvos ekonominių rodiklių palyginimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vokietijos ir Lietuvos ekonominių rodiklių palyginimas. (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/vokietijos-ir-lietuvos-ekonominiu-rodikliu-palyginimas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 20:13
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo