Žaidimu terapija prs situacija


Kas yra žaidimų terapija? Žaidimo terapijos kryptys ir jų pagrindiniai bruožai (pagal autorius Landreth (1991) ir R. Kokia yra žaidimų terapijos nauda? Kaip žaidimų terapija padeda vaikui? Žaidimų terapija autistiškiems vaikams. Atvejo analizė autisto vaiko. Žaidimu terapijos poveikis cerebriniu paralyžiumi. Atvejo analizė. Apibendrinimas. Refleksija. Išvados. Literatūra.


Kas yra Žaidimų terapija Žaidimų terapijos kryptys Žaidimų terapijos nauda Kaip žaidimu terapija padeda vaikui Žaidimų terapija ir Autizmas Žaidimų terapija ir cerebrinis paralyžius Apibendrinimas Išvados Literatūra.

Psichoanalitinė žaidimo terapija Padeda vaikui užmiršti gyvenimiškas problemas.

Savitarpio santykių vystymo žaidimo terapijos kryptis Vaikams suteikiama galimybė reguliuoti savo emocijas.

Mokyklos sąlygomis vykdoma žaidimo terapija Naudojama ne tik problemų turinčių vaikų, bet ir „paprastų“ vaikų poreikiams.

Nederektyvi žaidimo terapija Vaikams leidžiama veikti taip kaip jis geba.

Išvaduojamoji žaidimo terapija Suteikia vaikui galimybę „atspindėti“ savo jausmus.

Taikant žaidimų terapiją vaikui, kuris turi autizmo sutrikimą, reikia būtinai pritaikyti žaidimų erdvę, kad jo netrikdytu jokie pašaliniai daiktai, parūpinti vietą kur galėtu esant reikalui pasislėpti ir t.t. Pavyzdžiui ugdant savitvarkos įgūdžius, panaudojami specifiniai vaiko savitumai. Jei vaikas mėgsta save apžiūrinėti veidrodyje, bandoma žiūrint į jį mokyti šukuotis, kąsti, kramtyti ir t.t. Ugdymas vyksta trimis pagrindinėmis pakopomis. Vaikas gali būti pratinamas prie objekto (pavyzdžiui, šukų). Jis šukuoja plaukus lėlei, mamai (kartu su suaugusiojo ranka ar pakaitomis). Po to rodoma, kaip jis šukuoja plaukus, kai lėlė sėdi prieš veidrodį. Ir pagaliau kartą ar kitą vaikas pašukuoja savo plaukus. Vaikas turi būti pagiriamas, kaip gražiai jis atrodo. Be to, jis būtinai paskatinamas, apdovanojamas mėgstamu žaislu, saldainiu ar pan. Svarbu parinkti tinkamas šukas. Jos turėtų stimuliuoti vaiko veiklą. Išsiaiškinama kokios šukos jam malonesnės – šaltos (metalinės), šiltesnės (kaulinės, plastmasinės), aštresnės ar švelnesnės, didelės ar mažos.

  • MS PowerPoint 1944 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (1723 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Žaidimu terapija prs situacija
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Žaidimu terapija prs situacija. (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/zaidimu-terapija-prs-situacija.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 09:47
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo