AB ,,Žemaitijos pienas'' veikla ir jos efektyvumas


Įvadas. Bendrovės charakteristika. Bendrovės valdymas. Bendrovės teisinė forma. Bendrovės valdymo struktūra. Bendrovės mikroaplinka ir makroaplinka. Bendrovės finansinių ataskaitų rodiklių dinamika. Apskaitos politika. apskaitos skyriaus funkcijos. Bendrovės apskaitos politika. Bendrovės apskaitos skyriaus funkcijos. Buhalterio pareiginių nuostatų apžvalga. Apskaitos technika. Išvados. Literatūra ir informacijos šaltiniai. Priedai.

1.AB ,,Žemaitijos pienas‘‘ yra Lietuvos Respublikoje registruota akcinė bendrovė, gaminanti pieno produktus bei gaiviuosius gėrimus pardavimui Lietuvos ir užsienio rinkose.

Atsižvelgdama į norminių aktų nuostatas bendrovė rengia konsoliduotų finansinių ataskaitų rinkinį. Finansinės ataskaitos rengiamos pagal Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus.

2.Bendrovę AB ,,Žemaitijos pienas‘‘ valdo visuotinis akcininkų susirinkimas. Svarbiausi sprendimai priimami balsuojant, o balsų skaičius priklauso nuo turimų akcijų klasės.

3.Paskaičiavus AB ,,Žemaitijos pienas‘‘ turto apyvartumo, mokumo, pelningumo ir likvidumo rodiklių pasikeitimus per 2012-2013m. galim daryti išvadą, jog bendrovės finansinė situacija yra nebloga, tačiau reiktų peržvelgti atsargų panaudojimą, nes įšaldytos atsargos nesukuria pridėtinės vertės, taip pat reiktų didinti turto apyvartumą bei mažinti veiklos sąnaudas, kurios buvo pernelyg padidėjusios per analizuojamą laikotarpį.

4.AB ,,Žemaitijos pienas‘‘ apskaitos skyrius atlieka bendrovės piniginių lėšų, turto, nuosavybės ir skolų apskaitą pagal buhalterinės apskaitos įstatymą ir tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus.

5.Vadovo patvirtintame sąskaitų plane apskaitos duomenys grupuojami taip, kad būtų patenkinti visų informacijos vartotojų poreikiai, kad būtų gaunama informacija ne tik finansinei atskaitomybei, bet ir įmonės valdymo poreikiams patenkinti.

6.Bendrovė AB ,,Žemaitijos pienas‘‘ rengia pilną aiškinamąjį raštą.

  • Apskaita Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 70 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (4126 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • AB ,,Žemaitijos pienas'' veikla ir jos efektyvumas
    10 - 2 balsai (-ų)
AB ,,Žemaitijos pienas'' veikla ir jos efektyvumas. (2015 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-zemaitijos-pienas-veikla-ir-jos-efektyvumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:31
×