Anatomija fiziologija konspektas


Aortos maitinimo sritys. Inkstu topografija.

Virškinimo organų sandaros ypatybės. Skrandžio atominė sandara , funkcijos , fermentai. Skrandžio sulčių fermentai. Kepenys , tulžies pūslė. Sandara , funkcijos , reikšmė. Kepenys. Kasa , jos sandara. Fermentai. Plonosios žarnos sandara , funkcijos , sulčių fermentai. Storosios žarnos sandara , dalys , funkcijos. Kvėpavimo takų sandara , topografija , funkcija. Balso aparatas. Plaučiai , jų sandara , topografija. Šlapimo organai. Inkstų sandara , topografija , funkcija. Inksto kraujotaka. Pirminio ir galutinio susidarymo mechanizmas. Šlapimo sudėtis , kiekis. Šlapimtakių , šlapimo pūslės sandara , funkcijos. Širdies ir kraujagyslių bendra charakteristika. Kraujo apytakos ratai. Širdies sandara ir topografija. Širdies laidžioji sistema. Širdies veikos fazės. Aortos dalys ir jų maitinimo sritys. Kylančiąją aortą. Aortos lanką. Nusileidžiančiąją aortą. Viršutinė ir apatinė vartų venos , vainikinis antis. Kraujo tekėjimo greitis , kraujo spaudimas , kraujospūdžio dydis. Hipertonija , hipotonija. Pulsas , jo dažnis. Tachikardija , bradikardija.

Virškinimo organų sistemos pagrindinė funkcija – aprūpinti organizmą energetinėmis ir plasitnėmis medžiagomis. Šie organai perdirba augalinės ir gyvulinės kilmės bei mineralines medžiagas, kad jas organizmas galėtų įsisavinti. Virškinimo organų sistemą sudaro 8-10 metrų ilgio kanalas ir didžiosios virškinimo liauks – kepenys ir kasa. Viršk. traktas: burnos ertmė, ryklė, stemplė, skrandis, plonoji ir storoji žarnos. Burnos ertmė – pradinė virškinimo trakto dalis. Joje skiriamos 2 dalys: burnos prieangis ir tikroji burnos ertmė. Į burnos prieangį atsiveria paausinių seilių liaukų latakai (ties 2 viršutiniu krūminiu dantimi). Tikrąją burnos ertmę iš viršaus riboja kietasis ir minkštasis gomurys, iš apačios – virš poliežuvinio kaulo esantys kaklo raumenys, kurie sudaro burnos dugną, o iš priekio ir šonų – dantinės žandikailių ataugos ir dantys. Kietąjį gomurį sudaro apdengtos gleivine viršutinių žandikaulių gomurinės ataugos ir gomurikaulių gulščiosios plokštelės. Minkštąjį gomurį sudaro jungiamojo audinio plokštelė ir skresaruožiai raumenys, apdengti gleivine. Gomurys atskiria burnos ertmę nuo nosies ertmės. B. ertmė užpakalyje per žiotis susisiekia su rykle. Žiotys iš viršaus apriboja minkštasis gomurtys, iš šonų gomurio lankai, iš apačios – liežuvio šaknis. Dantys. Kiekvienas turi: vainiką, kaklelį ir šaknį. Patį dantį sudaro: emalis, dentinas ir cementas. Dantys yra 4 rūšių: kandžiai, iltys, kapliai ir krūminiai. Pieninių dantų formulė:2,1,0,2/2,1,0,2. Pieniniai dantys pradeda dygti 6-8 mėn kūdinkui, baigia – 3 gyvenimo metais.

  • Medicina Konspektas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (3598 žodžiai)
  • Živilė
  • Anatomija fiziologija konspektas
    10 - 5 balsai (-ų)
Anatomija fiziologija konspektas. (2015 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/anatomija-fiziologija-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:12
×