Apskaita ir jos svarba kontrolės funkcijai


Įvadas. Įmonės apskaitos kontrolinių funkcijų apibūdinimas. Vidaus kontrolės sistemos reikšmė apskaitai. Įmonės apskaitos kontrolinės funkcijos. Įmonės apskaitos kontrolinių funkcijų optimizavimas. Išvados. Literatūra.

Įmonės, siekiančios optimizuoti apskaitos kontrolines funkcijas, pagerina įmonės valdymą ir ji atlaiko konkurenciją rinkoje, lengviau sugeba prisitaikyti prie besikeičiančių ekonominių sąlygų, geriau paskirsto ir kontroliuoja savo išteklius. Įmonės, optimizuojančios apskaitos kontrolines funkcijas, lengviau sprendžia atsirandančias problemas įmonės viduje. Išskirta 15 įmonės apskaitos kontrolės funkcijų, kurios padeda apsisaugoti nuo informacijos iškraipymų, sumažina riziką, padeda įmonėms siekti pagrindinio tikslo ─ naudos ir pelno siekimo. Įmonės apskaitos kontrolinių funkcijų optimizavimas padeda įmonėms sumažinti apskaitos informacijos iškraipymo riziką. Sukuriant ir įdiegiant suprantamas ir aiškias kontrolės procedūras padeda išvengti neaiškumu ir neapibrėžtumu įtakos valdant įmonę. Apsaugo įmonės turtą nuo vagysčių ir sugadinimo, leidžia geriau paskirstyti darbo krūvį darbuotojams, išvengti darbuotojų apgaulių ir sukčiavimų darbe. Įmonės apskaitos kontrolinių funkcijų optimizavimas ne tik užtikrina įmonės efektyvią vidaus kontrolę, bet ir moko darbuotojus atsakingumo, savikontrolės suvokimo, moralinių vertybių, motyvuoja darbuotojus kokybiškai dirbti. Atlikta analizė parodo, kad apskaitos kontrolinių funkcijų optimizavimas nėra visiška kontrolė. Tai apskaitos kontrolės funkcijų įdiegimas, pritaikymas siekiant kuo didesnės naudos įmonei. Didžiausia problema įmonėms yra ta, kad jos negeba optimizuoti apskaitos kontrolės funkcijų, pasirenka netinkamus metodus dėl žinių ar vadovų (darbuotojų) kompetencijos trūkumo. Tiktai turint patikimus duomenis, užtikrinančius turto ir duomenų saugumą, skatinant ir motyvuojant darbuotojus, didinant veiklos efektyvumą, prisitaikant prie besikeičiančių rinkos situacijų bei planuojant savo veiklą, galima optimizuoti įmonės apskaitos kontrolines funkcijas.

  • Microsoft Word 282 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1936 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Apskaita ir jos svarba kontrolės funkcijai
    10 - 7 balsai (-ų)
Apskaita ir jos svarba kontrolės funkcijai. (2015 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/apskaita-ir-jos-svarba-kontroles-funkcijai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 14:26
×