Atsargos ir jų skirstymas, atsargų apskaita


Įvadas. Atsargų apibūdinimas. Klasifikacija. Savikaina. Atsargų apibūdinimas. Atsargų rūšys ir klasifikacija. Atsargų įkainojimo būdai. Atsargų įsigijimo savikaina. Atsargų apskaita gamybinėje (perdirbimo) įmonėje. Atsargų sunaudojimo apskaitos būdai. Atsargų inventorizacija. Atsargų apskaitos dokumentai. Atsargų apskaitos praktinė situacija. Išvados. Naudotos literatūros sąrašą.


Šio darbo tikslas – pateikti informaciją , kas tai yra atsargos, kaip jos skirstomos, kaip įsigyjamos, kokį vaidmenį atsargos atlieka įmonės veikloje, kokia jų apskaita ir atskaitomybė įmonėje.

Pagrindinėmis laikytinos perparduodamos prekės, gamybinės žaliavos ir medžiagos, kitos nuolat ir dideliais kiekiais perkamos atsargos. Jų išskirtinumas tas, kad tokios atsargos perkamos nuolat, iš tų pačių tiekėjų ir panašiomis sąlygomis. Dėl to dažniausiai patiriama panašių su jų pirkimu susijusių papildomų išlaidų. Todėl prasminga jas identifikuoti ir apskaitos politikoje nustatyti jų apskaitos tvarką. Nustačius vienodą tvarką, palengvinamas kasdienių operacijų registravimas, taigi nereikia kiekvieną kartą svarstyti, kaip elgtis su konkrečiomis išlaidomis.

Nepagrindinėms atsargoms priskirtinos įvairios kanceliarinės, ūkinės paskirties prekės, taip pat kitos retai ar mažais kiekiais perkamos atsargos. Dažniausiai su jų pirkimu susijusios išlaidos nėra nuolatinės, sunkiai identifikuojamos ir kintančios (pavyzdžiui, vieni tiekėjai atsargas atgabena, o iš kitų reikia pasiimti patiems). Be to, jų absoliučios sumos taip pat mažesnės (nereikšmingos). Galiausiai didžioji dalis pagrindinėmis laikytinų atsargų nurašoma į sąnaudas kaip sunaudotos iš karto jas įsigijus. Todėl perkant šias atsargas patirtų papildomų išlaidų apskaitos tvarkos netikslinga aprašyti įmonės apskaitos politikoje. Dažnai tokios papildomos išlaidos apskritai laikomos susijusiomis su atsargų pirkimu ir iš karto nurašomos į ataskaitinio laikotarpio sąnaudas.

Tarkime, net jeigu įmonei kanceliarines prekes, vaisvandenius, ūkinės paskirties reikmenys tiekianti bendrovė PVM sąskaitoje faktūroje nurodo prekių pristatymo paslaugos kainą, ši suma iš karto nurašoma į sąnaudas, nes nėra prasmės jos paskirstyti nupirktoms prekėms.

2011 Žaliavos ir komplektavimo gaminiai ± 6005 Atsargų padidėjimas / sumažėjimas;

20X1 m. lapkričio 30 d. įmonėje buvo šios atsargos: žaliavos ir komplektuojantys gaminiai – 20 000 eur, nebaigta gamyba – 10 000 eur, pagaminta produkcija – 15 000 eur.

Per 20X2 m. buvo užregistruota 99 300 eur tiesioginių gamybos išlaidų ir 24 760 eur netiesioginių gamybos išlaidų, kurios buvo užregistruotos 6003 ir 6004 sąskaitų debete. Tokiu būdu šių sąskaitų likučiai 20X2 m. gruodžio 31 d. yra:

20X2 m. gruodžio 31 d. apskaitoje a) registruojami atsargų likučių pokyčiai bei b) apskaičiuojama parduotos produkcijos savikaina:

6003 sąskaitos ir 6004 sąskaitos likučiai perkeliami į 6000 Parduotų prekių savikainą.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2574 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Atsargos ir jų skirstymas, atsargų apskaita
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Atsargos ir jų skirstymas, atsargų apskaita . (2018 m.). https://www.mokslobaze.lt/atsargos-ir-ju-skirstymas-atsargu-apskaita.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 13 d. 08:38
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo