Biopsichosocialinių veiksnių sąsajos su fiziniu aktyvumu



Judėjimas, kūno kultūra ir sportas – žmogaus stiprybės šaknys (Stonkus. Tikslas išsiaiškinti Klaipėdos miesto ir rajono biopsichosocialinių veiksnių ir fizinio aktyvumo sąsajas. Uždaviniai išsiaiškinti, kaip paauglių fizinį aktyvumą lemia fizinė būklė. Darbo metodai. Lietuvos ir užsienio mokslinės literatūros ir teisinių dokumentų analizė. Tyrimo objektas – Klaipėdos miesto ir rajono 5-12 klasių moksleiviai. Tyrimas buvo atliekamas. Demografinis pasiskirstymas. Tyrimo rezultatai. Paauglių fizinio aktyvumo lygių struktūra pagal klases. Paauglių fizinio aktyvumo lygiai pagal sveikatos sutrikimų turėjimą/neturėjimą. Klaipėdos rajono ir miesto moksleiviai teigė. Proc. Išvados. Klaipėdos miesto ir rajono moksleivių fizinis aktyvumas dažniausiai yra vidutinis. Klaipėdos miesto ir rajono moksleivių fizinis aktyvumas priklauso nuo laisvalaikio praleidimo su draugais. Klaipėdos miesto ir rajono moksleivių fizinis aktyvumas nepriklauso nuo gyvenamosios vietos. Rekomendacijos. Sveikatą tausojančio fizinio aktyvumo skatinimas socialinėje šeimos politikoje.
Tikslas: išsiaiškinti Klaipėdos miesto ir rajono biopsichosocialinių veiksnių ir fizinio aktyvumo sąsajas.
Uždaviniai: išsiaiškinti, kaip paauglių fizinį aktyvumą lemia fizinė būklė; ištirti, kokios yra psichologinių veiksnių ir fizinio aktyvumo sąsajos; išanalizuoti socialinių veiksnių ir fizinio aktyvumo sąsajas.
Tyrimo objektas – Klaipėdos miesto ir rajono 5-12 klasių moksleiviai. Tyrimo instrumentai: Tarptautinis Moksleivių sveikos gyvensenos klausimynas (Health Behavior in School-Aged Children, HBSC, 1997); Modifikuotas Tarptautinis fizinio aktyvumo klausimynas (International Physical Activity Questionnaire, Ainsworth et al.,2000).
Paauglių fizinio aktyvumo lygiai pagal sveikatos sutrikimų turėjimą/neturėjimą.
Klaipėdos rajono ir miesto moksleiviai teigė, jog jų fizinį aktyvumą lemia jų pačių vidinės nuostatos, psichologinis pasyvumas. 17,7 proc. žemą FA turinčių moksleivių teigė, jog jiems būti fiziškai aktyviems trukdo vidinės savybės ir pasyvios veiklos pasirinkimas. Statistiškai reikšmingai (χ2=52,8; df=38; p=0,05) mažiau vidinės savybės trukdė vidutinio FA (10,8 proc.) ir beveik netrukdė (1 proc.) aukšto FA moksleiviams.
Klaipėdos miesto ir rajono moksleivių fizinis aktyvumas dažniausiai yra vidutinis.
- MS PowerPoint 286 KB
- 2018 m.
- Lietuvių
- 16 puslapių (459 žodžiai)
- Universitetas
- Simona
-