Darbo užmokesčio apskaita ir dokumentai


Dokumentai darbo užmokestį. Darbo užmokesčio apskaitos dokumentai. Žūb vadovo darbo užmokestis.

Darbo apmokėjimo dokumentai ir apskaita levaniškių žūb. Įvadas. Darbo užmokesčio formos ir darbo laikas. Darbo užmokesčio formos. Darbo laikas. Darbo užmokesčio apskaičiavimas. Pagrindinio darbo užmokesčio apskaičiavimas. Papildomo darbo užmokesčio apskaičiavimas. Vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimas. Darbo užmokesčio už mėnesį apskaičiavimas. Mokesčiai. Valstybinio socialinio draudimo įmokos. Gyventojų pajamų mokestis. Darbo užmokesčio ir su juo susijusių atsiskaitymų registravimas sąskaitose ir apskaitos registruose. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Apmokėjimas už darbą yra vienas iš svarbiausių visuomeninių darbo organizavimo elementų. Esant nuosavybei galima samdyti darbuotojus tam tikram darbui už tam tikrą užmokestį. Darbo apmokėjimas tiesiogine prasme reiškia santykius tarp darbdavio ir dirbančiojo. Vienas svarbiausių darbo apmokėjimo principų yra teisingas užmokestis už realius darbo rezultatus. Darbo ir darbo užmokesčio apskaita tvarkoma remiantis Lietuvos Respublikos Darbo Kodeksu. Šis įstatymas reguliuoja darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis įmonėse, įstaigose ir organizacijose nepriklausomai nuo jų nuosavybės formų, darbo apmokėjimą.

Levaniškių ŽŪB yra įsikūrusi Levaniškių kaime, Molėtų rajone. Bendrovė užsiima augalininkyste, gyvulininkyste, pienininkyse, didmenine prekyba javais, rapsais ir cukriniais runkeliais. Levaniškių ŽŪB turi biologinio turto, kurį sudaro žieminių kviečių pasėliai, jauni daugiamečiai sodiniai, derantys daugiamečiai sodiniai, melžiamos karvės, veislinės telyčios. Bendrovė yra PVM mokėtoja. Bendrovėje dirba 86 darbuotojai. Levaniškių ŽŪB vadovas yra Jurgis Petronis.

Darbo objektas – darbo apmokėjimo apskaita Levaniškių ŽŪB.

Darbo tikslas – išanalizuoti darbo apmokėjimo registarvimą Levaniškių ŽŪB.

Darbo uždaviniai:

1.Išanalizuoti darbo užmokesčio formas;

2.Išnagrinėti darbo laiko apskaitą;

3.Išanalizuoti kaip yra skaičiuojamas pagrindinis ir vidutinis darbo užmokesčiai;

4.Išnagrinėti kokie mokesčiai įtakoja darbo užmokestį;

5.Išnagrinėti darbo apmokėjimui naudojamus dokumentus;

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2013 m.
  • 21 puslapis (4792 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovile
  • Darbo užmokesčio apskaita ir dokumentai
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo užmokesčio apskaita ir dokumentai. (2013 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-uzmokescio-apskaita-ir-dokumentai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 12 d. 19:08
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo