Delegacijos (nuo 4 iki 8 asmenų) iš kinijos vizito Lietuvoje protokolas


Įvadas. Kinijos kultūros savitumų ir nacionalinių ypatumų aprašymas. Trumpas Kinijos šalies aprašymas. Kinijos tarptautinio verslo su Lietuva bei jos kultūra ryšys. Laiko naudojimo savitumai. Skirtingos mąstysenos žmonių susitikimų aspektai. Kinijos žmonių religijos, elgsenos ir manierų ypatumai. Užsieniečių verslo kelionės Lietuvoje planavimas ir organizavimas. Kinijos svečių garbei rengiamų pietų vadyba. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo tikslas – išanalizuoti delegacijos iš Kinijos vizito Lietuvoje protokolo ypatumus.

Kinija (Zhongguo); Kinijos Liaudies Respublika (Zhonghua Renmin Gongheguo) - valstybė Centrinėje ir Rytų Azijoje. Šiaurėje ribojasi su Mongolija ir Rusija, š. vakaruose – su Tadžikija, Kirgizija ir Kazachija, vakaruose – su Afganistanu, Pakistanu, pietuose – su Indija, Nepalu, Butanu, Birma, Laosu ir Vietnamu, š. rytuose – su Š. Korėja, rytuose prieina prie Geltonosios jūros ir R. Kinijos jūros., pietryčiuose – prie P. Kinijos jūros. Plotas 9 572 900 km2. 1,3 mlrd. gyv. (didžiausia pagal gyventojų skaičių valstybė). Sostinė – Pekinas. Kinija suskirstyta į 22 provincijas, 5 autonominius rajonus, 2 spec. Administracinius rajonus (Honkongas, Macao) ir 4 municipalitetus (savivaldžius miestus).

Kinams itin svarbu žinoti, kad yra laikomi asmenybėmis ir tikrai nebus supainioti su jokiais kitais kinais vien dėl jų rasinio panašumo.

Būtina su savimi turėti gausybę vizitinių kortelių. Jų pritrūkus honkongiečiai manys, jog vengiama užmegzti verslo kontaktą arba dar blogiau – verslininko statusas nėra svarbus. Apsikeičiant vizitinėmis kortelėmis taip pat reikia vadovautis tam tikromis etiketo taisyklėmis. Visuomet reikia duoti savo vizitinę kortelę abiem rankomis pradedant nuo aukščiausią padėtį užimančio asmens. Kai įteikiama vizitinė kortelė, negalima jos tuoj pat dėti į kišenę, nes tai nemandagu. Verčiau reiktų atidžiai ją peržiūrėti, palaikyti kurį laiką rankose ir tik tada įsidėti į vizitinių kortelių dėklą.

Dovanos kinams įvyniojamos į šviesų popierių, teikiamos abiem rankom ir nereikia tikėtis, kad jos bus išvyniotos prie Jūsų akių.

Be to, rašant laišką ar žodžius į atvirutę, nepatariama naudoti raudonai rašančio rašiklio, nes tai rodo, kad norima visam laikui nutraukti santykius.

Kinijoje pietų pertraukos yra gana ilgos. Kinijoje darbe leidžiama pamiegoti. Kinai mano, kad 10–15 minučių miego atgaivina ir suteikia energijos.

Neverta įsižeisti, jei kas nors pakomentuos drabužius ar pastebės, kad pastorėjote ar turite didelę nosį. Mat Kinijoje tokie intymūs pastebėjimai apie kieno nors išvaizdą yra draugiško bendravimo dalis. Taip pat nereikia karščiuotis dėl asmeninių klausimų apie amžių, pajamas, šeimyninę padėtį ar šeimos narius.

Vis dėlto kai kurios temos yra tabu. Reiktų vengti diskutuoti apie tokius delikačius dalykus kaip mirtis, skyrybos ar ligos. Daugelyje kompanijų darbuotojams draudžiama kalbėti apie atlyginimą. Be to, niekada viešai negalima kritikuoti savo vadovo ar kolegų. Kinijoje tai visiškai nepriimtina.

Žemyninėje Kinijoje tokie interneto puslapiai kaip Facebook“, „Twitter“, „Google“ neveikia. Nelabai legalu, bet įmanoma apsilankyti minėtose svetainėse naudojantis internetu Honkonge. Yra kiniškų „Twitter“ ir „Facebook“ prototipų, kaip antai „Weibo“ ir „Baidu“. Iš tiesų, prie to reikia prisitaikyti, be to interneto greitis taip pat nėra pats geriausias.

Kaip ir kiekviena kita šalis, taip ir Kinija turi savo elgsenos ir manierų ypatumus. Dalykinių susitikimų metu kinų atstovai daugiausia dėmesio skiria informacijos, susijusios su svarstomu dalyku bei derybų partneriais surinkimu bei pagarbos vyresniesiems dvasiai. Taigi reikėtų neužmiršti, kad pirmiausia pasisveikinama paspaudžiant ranką su aukščiausio rango asmeniu.

Kinai derybas veda gana aiškiai išskirdami atskirus etapus. Pradiniame etape daug dėmesio skiriama partnerių išvaizdai, elgesiui ir delegacijos psichologinei nuostatai. Todėl kinai bando nustatyti kiekvieno derybų dalyvio statusą. Toliau jie daugiau orientuojasi į žmones, turinčius aukštesnį oficialų ar neoficialų statusą. Be to, partnerio delegacijoje išskiriami žmonės, kurie reiškia simpatija kinų pusei. Būtent per šiuos žmones kinai toliau stengiasi perduoti savo įtaką priešingos šalies pozicijai.

Kinijos pusė nuolaidas daro derybų pabaigoje, t.y. po to, kai iki galo išsiaiškina priešingos šalies poziciją. Deryboms patekus į aklavietę, kinai staiga pateikia naujų pasiūlymų, nuolaidų. Tokiu būdu derybos vėl atnaujinamos., tačiau derybų eigoje partnerių padarytos klaidos čia sumaniai panaudojamos.

Kinijos atstovai sprendimus paprastai priima ne prie derybų stalo, o savo darbovietėje. Nutarimai nepriimami, kol jų nepatvirtina „centras“. Gali būti ir taip, kad esant galimybei jie pabandys pagerinti savo naudai priimtus sprendimus, kai ką pataisyti ir papildyti.

Kinijoje daug dėmesio skiriama neoficialiems santykiams su užsienio partneriais. Jūsų gali pasiteirauti apie amžių, šeiminę padėtį, vaikus – tai nuoširdžiai rodomas dėmesys. Jus širdingai pakvies į svečius ar priėmimą restorane, kur patiekiama ne mažiau 20 patiekalų. Jeigu nesate pasiruošęs paragauti jums siūlomų egzotiškų valgių – demonstratyviai neatsisakykite, reiktų suvalgyti bent po mažą gabalėlį. Sriuba patiekiama pietų pabaigoje. Priėmimas baigiamas svečiui pirmam pakilus nuo stalo.

  • Microsoft Word 77 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (4293 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deimante
  • Delegacijos (nuo 4 iki 8 asmenų) iš kinijos vizito Lietuvoje protokolas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Delegacijos (nuo 4 iki 8 asmenų) iš kinijos vizito Lietuvoje protokolas. (2015 m.). https://www.mokslobaze.lt/delegacijos-nuo-4-iki-8-asmenu-is-kinijos-vizito-lietuvoje-protokolas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 19:51
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo