Diabetas ir fizinis aktyvumas


Diabetas ir fizinis aktyvumas. Bibliografinis aprašas. Sergančiųjų antrojo tipo cukriniu diabetu patiriamo nuovargio analizė. Pratybų pažanga, esant fiziniam aktyvumui ir cukriniam diabetui. Vaikščiojimas palyginti su intensyvios fizinės veiklos ir rizika sergant antro tipo cukriniu diabetu moterims.

Atliktų tyrimų tikslas – išanalizuoti sergančiųjų antrojo tipo cukriniu diabetu patiriamą nuovargį ir jo sąsajas su demografiniais rodiklais, psichoemocine būkle, fiziniu aktyvumu. Buvo išanalizuota 211 sergančiųju cukriniu diabetu nuovargis. Nuovargiui vertinti buvo naudotas daugiamatis nuovargio vertinimo inventorius. Psichoemocinė būsena buvo įvertinta HAD klausimynu. Buvo nustatyta, kad didesnį nuovargį patiria vyresnio amžiaus žmonės, su lytimi nuovargis reikšmingai nesusijęs. Mažesnis nuovargis susijęs su geresne mitybos ir fizinio aktyvumo kontrole, retesniais hipoglikemijos epizodais.

Tyrimo metodika - tirti sergantieji antro tipo cukrinio diabeto arba cukrinio diabeto klubo nariai, besigydantys Klaipėdos miesto ligoninėse. Paciantų sergančių CD atrankos kriterijai : sergantieji savanoriai , vyresni nei 18 metų. Atliekant tyrimą buvo išdalinta 220 anketų atsitiktinai sergantiem CD .Analizei buvo atrinkta 211 anketų. Tiriamąją imtį sudarė 82 vyrai ir 129 moterys. Amžiaus vidurkį sudarė 68± 10 m (ribos 44-89 m.) Rezultatų aptarimas: Nustatyta, kad ryšys tarp tiriamųjų amžiaus ir nuovargio dimensijų yra stiprus. Nuovargis yra paplitęs nusiskundimas, tarp paciantų, sergančių cukriniu diabetu, tačiau nepriklauso nuo lyties, bet reikšmingai susijęs su amžiumi – vyresnio amžiaus pacientai daugiau patiria nuovargį. Sergančiųjų antojo tipo cukriniu diabetu patiriamas nuovargis susijęs su cukrinio diabeto sirgimo komplikacijomis ir laiku, patiriamas nuovargis stipresnis esant ilgesniam diagnozuotų komplikacijų laikui. Sergančiųjų antrojo tipo CD patiriamas nuovargis susijęs su psichoemocine būkle , patiriamas nuovargis didesnis esant depresijos ir nerimo simptomams.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 258 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (944 žodžiai)
  • Ineta
  • Diabetas ir fizinis aktyvumas
    10 - 3 balsai (-ų)
Diabetas ir fizinis aktyvumas. (2014 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/diabetas-ir-fizinis-aktyvumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:59
×