Dokumentų tyrimo ir metaanalizės metodų analizė


Statistikos referatas.

Įvadas. Dokumento analizės sąvoka. Dokumento metodo rūšys. Dokumenų analizės principai. Dokumentų analizės metodo privalumai. Dokumentų analizės metodo trūkumai. Metaanalizė sąvoka. Mentaanalizės tyrimo metodo privalumai. Mentaanalizės tyrimo metodo trūkumai. Išvados. Litertūros sąrašas.


Dokumento analizės metodas tai yra pirminių duomenų rinkimas, kuris yra naudojimas kaip pirminis šaltinis. Šis metodas yra vienas populiarausių tyrimo metodų, kuriuos naudoja tiek pradedantys socialinių reiškinių tyrinėtojai, tiek ir pripažinti socialogijos mokslininkai. Tyrimui yra būtina informacijos ir duomenų rinkimas, kurį galima gauti net tik stebėjimo būdu, atliekant interviu, darant apklausas, bet ir ramiantis dokumentų analize. Pagal patikimumą dokumentai gali būti oficialūs ir neoficialūs, teisiniai, statistinai ar verbalinai. Jie yra saugomi, kol yra naudojami, o kitose organizacijose tokie dokumentai nėra saugomi, nes tam neturi archyvų, kur galėtų juos laikyti. Todėl tokie dokumentai po tam tikro laiko yra sunaikinami nesvarbu jie viešieji ar asmeniniai. Šiomis dienomis dokumentai yra talpinami internetiniuose archyvuose, tokiu būdų nereikia specialių patalpų dokumentus laikyti. Dėl dauguma dokumentų konfidencialumo ir kitų apribojimų yra sumažėjusi tyrimų galimybė.

Statistiniuose dokumentuose galima atrasti lenteles, grafikus, duomenis apie įmones. Iš tokių dokumentų galime spręsti apie populiaciją ar daryti populiacijos atrankas. Statistiniai dokumentai nuo verbalinių skiriasi tuo , kad yra aprašomi socialiniai reiškiniai bei procesai ir požymai teksto forma. Tai galimi būti: raštiniai pranešimai, ataskaitos, aprašymai, asmeniniai pastebėjimai.

Verbalinai dokumentai reikalauja gilesnės analizės todėl kad, ten esama daugiau papildomos informacijos, kuri dažniausiai yra vertinga ypač istoriniuose tyrimuose.

 • Statistika Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Daiva
 • 8 puslapiai (1226 žodžiai)
 • Kolegija
 • Statistikos referatai
 • Microsoft Word 28 KB
 • Dokumentų tyrimo ir metaanalizės metodų analizė
  10 - 1 balsai (-ų)
Dokumentų tyrimo ir metaanalizės metodų analizė. (2017 m. Vasario 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/dokumentu-tyrimo-ir-metaanalizes-metodu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:16