Ekologinė statyba referatas



Neretai apsižvalgę sprendžiame: ko mums reikėtų - gražios, turtingos ar saugios aplinkos? Tačiau rečiau susimąstome, kad iš tiesų mums rinktis nereikia. Visą tai galime turėti vienu metu iš to kas yra giliau po mūsų kojomis, kas yra mums matoma akių horizonte.
Dažnai nereikia nei grunto kasinėti, kad atrastum pigių, kokybiškų ir ekologiškų statybinių medžiagų. Jos gali būti matomos plika akimi, tik reikia jas išmaniai panaudoti.
Šiame referate nagrinėsiu ekologinės statybos medžiagų, šiuolaikinių statybinių medžiagų privalumus ir trūkumus. Glaustai apžvelgsiu Lietuvoje populiarias ekologinės statybos medžiagas ir vis dar bandančias prasiskverbti į rinką, bet ne ką prastesnes ,ekologinės statybos medžiagas.
Komfortas. Vasarą vėsu, žiemą šilta, sienos nepralaidžios triukšmui – tai „samano“ namas.
Štai pateikiami dar keli molio statybos privalumai:
Moliniam namui naudojamos itin pigios statybinės medžiagos: molis, spaliai arba pjuvenos, medžio atraižos, kalkės.
Paprasta statybos technologija: statomi klojiniai, į kuriuos pilamas mišinys. Tokį namą savo rankomis gali pasistatyti bet kuri šeima. Ypač tinka žmonėms su polėkiu, nes įmanomos įvairiausios architektūrinės galimybės, pvz.: apvalios arba išgaubtos sienos, sienų puošimas akmenukais ir t. t. galima susikurti tikrą pasakų namelį.
Molis iškasamas vietoje kasant tvenkinius bei šulinius. Jis sudaro 20 % mišinio.
Žinoma, kad molis turi antiseptinių – gydomųjų savybių. Jis taip pat naikina blogus kvapus, apsaugo nuo spinduliavimo, saulės radiacijos.
Molis turi gerą garso ir šilumos izoliaciją. Pagal sienos storį galima pasirinkti norimą šiluminę varžą, paprastai ji būna 3,0. todėl per vasaros karščius tokiame name bus maloniai vėsu, o esant didžiausiems žiemos šalčiams – šilta.
Kiekvienas žmogus svajoja turėti savo būstą – išmastytą ir sukurtą erdvę pagal savo skonį, įpročius, gyvenimo būdą. Savo svajonę paversti realybe galima ir nebrangiomis priemonėmis. Priemonės, kurias siūlo pati gamta, kurios tūkstantmečiais buvo naudojamos mūsų protėvių.
Statant namą, reikia naudoti tokias medžiagas, kurios namui nugyvenus savo amžių, vėl įsilietų į gamtos ekosistemą, nepadarant žalos. Pastatai išauga iš žemės, po to vėl į ją sugrįžta.