Įmonės ekonomika: verslas ir jo aplinka, verslo rizika



Imones ekonomika 1 tema. Verslas ir jo aplinka. Verslo rizika Verslo rūšys. Verslo aplinkos veiksniai. Verslo rizikos rūšys. Finansinės rizikos rūšys. Tema. Verslo įmonių rūšys ir jų kūrimas Verslo organizavimo formos. Įmonių klasifikavimo požymiai. Juridiniai įmonių tipai. Akcinė bendrovė ir uždaroji akcinė bendrovė. Viešoji įstaiga VšĮ. Įmonių skirstymas pagal dydį. Vidutinės ir didelės įmonės. Realizavimas komercinė veikla. Juridinių asmenų registre. Išduoda nustatytos formos pažymėjimą ir suteikia juridinio asmens numerį kodą. Valstybinio socialinio draudimo skyriuje. Visuomenės sveikatos centro leidimas. Valstybinėje darbo inspekcijoje. Atsiskaitomąją sąskaitą banke. Tema. Gamybos planavimas. Materialiniai ištekliai gamyboje. Pagrindinės ir pagalbinės medžiagos. Pagrindinių medžiagų planavimas. Medžiagų atsargų planavimas. Atsargos skirstomos į einamąsias ir draustines. Darbo išteklių planavimas. Darbo užmokesčio planavimas. Darbo užmokesčio fondas. Pagrindinis darbo užmokestis. Papildomas darbo užmokestis. Pagalbiniams gamybos aptarnavimo darbininkams.
Gamybinis- tai pagrindinė verslo rūšis, apimanti prekių gamybą ir paslaugų teikimą (pramonė, žemės, miškų ūkis, statyba, transportas, buitinės, turizmo, mokamos sveikatos apsaugos paslaugos ir kt. verslo sritys).
Verslo aplinkos veiksniai skirstomi į dvi grupes. Dažniausiai sutinkami tokie:
Tarp rizikos lygio ir pelno normos dydžio yra tiesioginė priklausomybė.
pagal gatavos produkcijos paskirtį – gamybos priemonių įmonės (A grupė) ir vartojimo reikmenis gaminančios įmonės (B grupė);
pagal teisinę (juridinę) formą – individualios įmonės, tikrosios ir komanditinės ūkinės bendrijos, mažosios bendrijos, akcinės bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės, viešosios įstaigos, kooperatinės bendrovės (kooperatyvai), žemės ūkio bendrovės
pagal įmonių dydį - labai mažos, mažos, vidutinės ir didelės įmonės. Įmonių dydį apsprendžia metinė apyvarta, balansinė turto vertė metų pabaigai ir darbuotojų skaičius.
Ūkinė bendrija gali būti tikroji ūkinė bendrija (TŪB) ir komanditinė ūkinė bendrija (KŪB). Visi bendrijos dalyviai yra tikrieji nariai ir komanditoriai. Narių skaičius ūkinėse bendrijose yra nuo 2 iki 20. Bendrijos steigėjai gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys. Minimalaus kapitalo reikalavimas netaikomas. Bendrijos buveinė turi būti Lietuvos Respublikoje
Viršija du dydžius iš aukščiau nurodytų trijų du metus iš eilės (privalomas auditas)
Vidutinės ir didelės įmonės turi pildyti pilną finansinių ataskaitų komplektą:
Realizavimas (komercinė veikla) - tai pagamintų prekių (paslaugų) pardavimas išorės vartotojams. Siekiant įmonei naudingiausių pardavimų, taikomi marketingo veiksmai, logistika. Įmonių ekonomikoje realizavimo procesas padeda uždirbti pajamas prekių (paslaugų) pardavimo rinkose.
Finansavimas - pinigų gavimo procesas, priklausantis nuo vidinių ir išorinių veiksnių: įmonės gebėjimo pelningai parduoti prekes (paslaugas), valdyti pirkėjų skolas; pirkėjų mokumo ir rinkos sąlygų. Gauti pinigai paskirstomi reinvestuojant juos į gamybą, mokant mokesčius, grąžinant skolas bankams, investuojant į ilgalaikio turto įsigijimą ir kt.
Daugeliui veiklos rūšių reikalingas Visuomenės sveikatos centro leidimas (higienos pasas).
Nebaigta gamyba yra vadinami pusgaminiai, kurie yra produkcijos gamybos procese arba jau baigti, tačiau dar neperduoti į gatavos produkcijos sandėlį gaminiai. Nebaigtos gamybos vertinė išraiška parodoma kaip trumpalaikio turto elementas, reikalingas apskaitant įmonės turtą. Nebaigtos gamybos atsargos turėtų būti minimalios, nes jų perteklius įšaldo apyvartines lėšas.
- Microsoft Word 36 KB
- 2019 m.
- Lietuvių
- 7 puslapiai (2076 žodžiai)
- Kolegija
- Skaiva
-