Įmonės ekonominių rodiklių apžvalga AB Lietuvos geležinkeliai



Turinys.Įvadas. 3. Bendrieji įmonės ekonominiai rodikliai. 4. Pagrindiniai įmonės ekonominiai rodikliai. 6. Ab lietuvos geležinkeliai ekonominių rodiklių vertinimas. 9. Išvados. 15. Literatūros sąrašas. 16. Lentelių sąrašas. Lentelė. AB "Lietuvos geležinkeliai" bendrojo mokumo rodikliai 2013-2015 metais. Lentelė. AB "Lietuvos geležinkeliai" greitojo trumpalaikio mokumo rodikliai 2013-2015 metais. Lentelė. AB "Lietuvos geležinkeliai" viso turto apyvartumo (kartais) rodikliai 2013-2015 metais. Lentelė. AB "Lietuvos geležinkeliai" trumpalaikio turto apyvartumo (kartais) rodikliai 2013-2015 metais. Lentelė. AB "Lietuvos geležinkeliai" ilgalaikio turto apyvartumo (kartais) rodikliai 2013-2015 metais. Lentelė. AB "Lietuvos geležinkeliai“ atsargų apyvartumo (dienomis) rodikliai 2013-2015 metais. Lentelė. AB "Lietuvos geležinkeliai" debitorinio įsiskolinimo periodo trukmės (dienomis) rodikliai 2013-2015 metais. Lentelė. AB "Lietuvos geležinkeliai" kreditorinio įsiskolinimo periodo trukmės (dienomis) rodikliai 2013-2015 metais. Lentelė. AB "Lietuvos geležinkeliai" kapitalo apytakos ciklo (dienomis) rodikliai 2013-2015 metais. Lentelė. AB "Lietuvos geležinkeliai" nuosavo kapitalo koncentracijos koeficientas 2013-2015 metais.
Veiklos sąnaudų ir pardavimų santykis = veiklos sąnaudos/pardavimai. Šis rodiklis leidžia suprasti kaip keičiasi įmonės sąnaudų dydis.
Visi šie paminėti rodikliai turi didelę svarbą įmonės valdyme, pagal juos galima spręsti apie įmonės finansinę būklę bei atrasti veiksnius, kurie ją nulemia. Pagal juos galime vertinti esamą įmonės situaciją bei numatyti galimus pokyčius bei priimti sprendimus, kurie turės įtakos ateityje. Šie rodikliai yra kertinis pamatas vertinant bei analizuojant įmonę, jų pagrindu galime spręsti apie tiriamo subjekto pelningumą, likvidumą, mokumą, apyvartumą ir pan.
Pelnas yra pagrindinis įmonės veiklos rodiklis. Jis parodo ir darbo organizavimą įmonėje, ir produkcijos vietą rinkoje ( paklausą), ir viso kolektyvo veiklą. Vertindamas pelno reikšmę įmonėje, V.Jurgutis rašė, kad jei įmonė kelis metus iš eilės gauna nuostolį, tai arba ji nereikalinga rinkoje, arba blogai tvarkoma. Pelno siekimas visada yra susijęs su veiklos rizika ir plėtra. Papildomos investicijos būtinos, bet reikia mokėti neprasiskaičiuoti. Ir laikytis nerašytos taisyklės: „tik pelnas, gautas nepažeidžiant teisės ir etikos normų, duoda pozityvų rezultatą“.
Turto likvidumas – viena iš svarbių įmonės sėkmingos veiklos sąlygų, nes nuo to, kaip greitai turtas gali būti paverstas pinigais, priklauso ne tik galimybė grąžinti kreditus, bet ir galimybė reinvestuoti turtą atnaujinat ar plėtojant įmonės veiklą. Todėl įmonės turto likvidumo svarba tampa neabejotina.
Kiekvienai įmonei svarbiausia įvykdyti savo įsipareigojimus, kitaip įmonė praranda savo autoritetą ir konkurencingumą. Sugebėjimas įvykdyti įsipareigojimus, įmonės finansinis stabilumas ir veiklos rezultatai, tolesnė jos veikla, perspektyvos – viskas priklauso nuo mokumo, todėl reikia sutikti su nuomone, kad mokumas yra būtina įmonės egzistavimo sąlyga.
Įmonės mokumas – tai jos potencialus gebėjimas turimomis mokėjimo priemonėmis likviduoti įsipareigojimus. Mokumo grupės rodikliai parodo, ar firmos įsipareigojimai yra realūs ir padeda nustatyti būtiną laiką įmonės strateginei veiklai. Šie rodikliai taip pat padeda įvertinti, ar įmonė gali laiku grąžinti skolas. Gera įmonės finansinė būklė yra tada, kai ji, suėjus skolų sumokėjimo terminui, gali laiku įvykdyti savo įsipareigojimus. Tai yra labai svarbu visais įmonės egzistavimo etapais: ją registruojant, plečiant veiklą ar siekiant įgyti investuotojų pasitikėjimą.
Reikia vertinti ne tik trumpalaikį įmonės mokumą, bet ir bendrąjį įmonės mokumą. Planuodama trumpalaikio turto dydį, įmonė turi išlaikyti pusiausvyrą tarp pinigų kiekio, pirkėjų įsiskolinimo, o taip pat atsargų dydžio. Tačiau nėra bendro visoms įmonėms požymio, parodančio, koks santykis tarp jų yra tinkamas ir priimtinas. Šis santykis geras tada, kai skolos apmokamos laiku. Jei trumpalaikiai įsipareigojimai neapmokami, šis santykis nėra tinkamas.
Apyvartumo rodiklių grupė dažnai literatūroje yra vadinama efektyvumo arba veiklos veiksmingumo rodikliais. Tiriant įmonės finansinę būklę svarbu ištirti, ar įmonė veikia efektyviai – ar optimaliai panaudojamas turtas ir valdomos išlaidos. Įmonės veiklos efektyvumas suprantamas, kaip racionalus lėšų cirkuliavimas gamybos procese, kuris duoda teigiamą rezultatą, tai yra, greitą gamybos proceso ciklą, kurio metu ne tik sukuriamas pelnas, bet ir pinigų srautas, reikalingas gamybos proceso tęstinumui palaikyti. Analizuojant apyvartumo rodiklius įvertinama ar efektyviai naudojamas įmonės ilgalaikis ir trumpalaikis turtas, ar racionaliai valdomi kreditoriniai ir debitoriniai įsiskolinimai, kaip valdomos išlaidos ir atsargos, tai yra rodikliai parodo kaip greitai atsargos padaro pilną apyvartą. Patys savaime finansiniai rodikliai nėra labai reikšmingi – jie turi būti su kuo nors lyginami. Įvairių veiklos sričių atsargų apyvartumo rodikliai skiriasi. Atsargų apyvartumo rodiklio dydį lemia parduotų atsargų vertė (savikaina) ir vidutinis atsargų dydis.
- Microsoft Word 68 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 17 puslapių (3690 žodžiai)
- Kolegija
- Justas
-