Praktikos ataskaita apie AB „Lietuvos geležinkeliai“


Įvadas. Įmonės veikla ir tikslai. Pažintinės praktikos uždaviniai. Pateikti AB „Lietuvos geležinkeliai“ organizacinę valdymo struktūrą, valdymo schemą. Susipažinti su AB „Lietuvos geležinkeliai“ organizacine veikla. Susipažinti su AB „Lietuvos geležinkeliai“ transporto sistema ir jos funkcijomis bei ypatumais. Susipažinti su AB „Lietuvos geležinkeliai“ transporto priemonėmis, skirtomis vežti keleivius ir gabenti krovinius, bei jų ypatumais. Išanalizuoti AB „Lietuvos geležinkeliai“ teikiamas paslaugas, turimus pajėgumus. Įvertinti AB „Lietuvos geležinkeliai“ paslaugų vartotojus, partnerius, konkurentus. Aprašyti savarankišką užduotį – vietinių ir tarptautinių maršrutų krovinių vežimo jūrų transporto įmonės veiklos analizė. Įmonės pristatymas. Įmonės charakteristika. Įmonės tikslai. Įmonės organizacinė valdymo struktūra. Įmonės organizacinės valdymo struktūros parinkimas. Konkurentų charakteristika. Įmonės veikla ir tikslai. Įmonės organizacinė valdymo struktūra. Įmonės. Darbuotojų. Įmonės teikiamos paslaugos. Įmonės.


Susipažinti su AB „Lietuvos geležinkeliai“ transporto sistema ir jos funkcijomis bei ypatumais.

Aprašyti savarankišką užduotį –

1 paveiksle pateikiama AB „Lietuvos geležinkeliai“ linijinė valdymo struktūros schema.

Krovinių vežimas - sutarčių sudarymas, klientų aptarnavimas, krovinių vežimas bei ekspedijavimas, lokomotyvų naudojimas ūkiniams darbams atlikti, krova ir sandėliavimas, multimodaliniai vežimai, intermodalinių terminalų paslaugos.

Keleivių vežimas - smulkių siuntų gabenimas vietinio susisiekimo traukiniais, kelionės bilietų, reklamos pardavimas traukiniuose ir geležinkelio stočių pardavimo kasose, keleivinių traukinių ir vagonų nuoma.

Geležinkelių infrastruktūros paslaugos - automatikos įrenginių, geležinkelio kelių priežiūra ir remontas, patalpų nuoma sandėliavimui, metalo laužo didmeninė prekyba, privažiuojamųjų kelių, sandėliavimo aikštelių, kito nekilnojamo turto nuoma.

Administracijos paslaugos - leidimų įeiti į AB „Lietuvos geležinkeliai“ saugomus administracinius, gamybinius pastatus, kitus objektus išdavimas, mokymo paslaugos.

Aplinkos apsauga - užterštų teritorijų valymo, pavojingų ir nepavojingų atliekų tvarkymo paslaugos, konfidencialių dokumentų surinkimo ir naikinimo paslauga mobiliuoju būdu, stacionarių taršos šaltinių išmetamų į aplinkos orą teršalų tyrimai, alyvos, dyzelino ir aušinimo skysčio kokybės tyrimai.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ gali pasigirti turinti keletą skirtingų riedmenų rūšių: pusvagoniai, dengtieji, cisterniniai, platforminiai, izoterminiai vagonai, automobilvežiai.

Įmonė gali pasiūlyti intermodalinius ir multimodalinius pervežimus, tai reiškia, kad krovinys gali nukeliauti į bet kurią pasaulio šalį.

UAB „Licatrans“, tai specializuota logistikos - ekspedicinė įmonė, turinti 10 darbuotojų, kuri užsiima nefasuotų skystų ir birių krovinių gabenimu specializuotu transportu: autocisternomis, puspriekabėmis cisternomis, konteineriais visoje Europos teritorijoje.

UAB „Balticall“, tai įmonė, užsiimanti keleivių, siuntų, bei įvairių krovinių tarptautiniais pervežimais mikroautobusais. Turi 10 darbuotojų. Įmonė siūlo ne tik tarptautinius pervežimus, bet ir siuntų sekimą.

5. 1. Vietinių ir tarptautinių maršrutų krovinių vežimo jūrų transporto įmonės veiklos analizė

UAB „A2 Cargo“ užsiima krovinių vežimu jūrų transportu. Įmonė siūlo transportavimus pilnais ir daliniais jūrų konteineriais, kombinuotus transportavimus jūra, jūrinių krovinių pristatymą į NVS šalis, jūrinių krovinių pristatymą geležinkelio transportu, krovinių sekimą.

Pagal S. Pukalsko mokomąją knygą „Transporto priemonės“ laivų „Klasifikacija pagal grupes ir tipus:

Įmonė siūlo krovinių, keleivių vežimą, geležinkelių infrastruktūros, administracijos, aplinkos apsaugos paslaugas, taip pat siūlo ir sandėliavimo paslaugas.

Įmonė organizuoja krovinio vežimą geležinkeliu pagal kliento poreikį bei neturi riboto krovinių vežimo maršrutų sąrašo, siūlo intermodalinius ir multimodalinius pervežimus.

Keleiviai yra vežami traukiniais, o kroviniams yra siūlomos skirtingos riedmenų rūšys: pusvagoniai, dengtieji, cisterniniai, platforminiai, izoterminiai vagonai, automobilvežiai.

Sutarčių sudarymas, keleivinių traukinių ir vagonų nuoma, metalo laužo didmeninė prekyba, mokymo paslaugos, stacionarių taršos šaltinių išmetamų į aplinkos orą teršalų tyrimai, alyvos, dyzelino ir aušinimo skysčio kokybės tyrimai – visa tai, tik kelios paslaugos, kurias siūlo AB „Lietuvos geležinkeliai“, įmonei taip pat priklauso kelios antrinės įmonės.

  • Microsoft Word 489 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2509 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Praktikos ataskaita apie AB „Lietuvos geležinkeliai“
    10 - 3 balsai (-ų)
Praktikos ataskaita apie AB „Lietuvos geležinkeliai“. (2017 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/praktikos-ataskaita-apie-ab-lietuvos-gelezinkeliai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 04:57
×