Įmonės korespondencija


Įmonės korespondencija. Laiškai verslo tema. Laiškų rašymas yra viena iš pagrindinių verslo komunikacijos dalių. Laiškas dažnai yra susitarimo ar kontrakto pagrindas. Verslo laiškų rašymo metodai įstaigos. Laišku rašymas yra viena pagrindinių verslo komunikacijos dalių. Laiškai Lietuvoje rašomi ant A4 formato popieriaus lapo. Naudojami tokie dalykinių laiškų rašymo stiliai A – absoliučiai blokinis stilius. C – pusiau blokinis stilius. Čia rekvizitai sudaro atskirus blokus. E– tai sutrumpintas absoliučiai blokinis stilius. DALYKINIŲ LAIŠKŲ DALYS 1. ANTRAŠTĖ Antraštėje nurodomas siuntė jo įstaigos pavadinimas. Data. ADRESATAS (vidinis adresas)   Tai asmens ar įstaigos. KREIPINYS (pasisveikinimas) Rašomas nuo kairiosios paraštės ribos. Atsisveikinimo formulė. PARAŠAS Pasirašoma po atsisveikinimo formule. PRIEDAI   Kai kartu su laišku siunčiami papildomi dokumentai ar informacija. Keturios pagrindinės dalykinių. Kiekvieną šių taisyklių galima išreikšti tokiais žodžiais dėmesys. Laiško autorius privalo sudominti skaitytoją. Dalykinių laiškų reikalavimai laiškai Lietuvoje rašomi ant a4 formato. Pastraipos paprastai ne ilgesnės nei 5 – 6 eilutės ir pradedamos rašyti nuo kairiosios paraštės. Laiškų rūšys. Šiais laiškų grupes dar galima skirstyti įdvi kategorijas formalūs. PAKLAUSIMAI Paklausimas – komercinis dokumentas. Rašant pirmąjį paklausimą reikėtų išdėstyti tai.

VERSLO LAIŠKŲ RAŠYMO METODAI Įstaigos, palaikydamos ryšį su klientais, bankais, gamintojais rašo ne tik raštus, bet ir dalykinius laiškus. Rašto ir laiško sąvokos skiriasi. Kai objektyviai, be kreipinių, šaltai išdėstome reikalus įstaigai ar jos pareigūnui – tokį siunčiamą tekstą vadiname raštu. Kai rašydami kreipiamės į asmenį ir reikalą išdėstome daug šilčiau, asmeniškiau, - tokį tekstą vadiname dalykiniu laišku.

Laiškai Lietuvoje rašomi ant A4 formato popieriaus lapo. Kairėje lapo pusėje būtina palikti 30 mm, o dešinėje taip pat reikia stengtis palikti lygią paraštę, t.y. 10 mm. nuo krašto. Komercinėje korespondencijoje vengiama kelti žodžius iš vienos eilutės į kitą. Bendraujant su užsienio partneriais, reikėtų žinoti jų šalių raštvedybos taisykles ir tradicijas. Tai sakytina tiek apie rašto rekvizitus, tiek apie jų įforminimą.

KREIPINYS (pasisveikinimas) Rašomas nuo kairiosios paraštės ribos.. Po juo gali būti dedamas kablelis, dvitaškis arba nieko. Pvz.: Gerb.A.Arlauskai Jei nežinome žmogaus, kuriam rašome, vardo ir pavardės, rekomenduojama naudoti supaprastinto laiško formą, kur kreipinys praleidžiamas. Noront, kad įmonei adresuotą laišką skaitytų konkretus darbuotojas, prieš kreipinį rašoma: ATTENTION: Mr.Mindaugas: šis užrašas dažniausiai pabraukiamas, kad būtų atkreiptas dėmesys.

7.PARAŠAS Pasirašoma po atsisveikinimo formule. Kitoje eilutėje, po parašu,išspausdinama siuntė jo vardas ir pavardė, dar žemiau – užimamos pareigos. Vardo inicialus galima trumpinti.

  • MS PowerPoint 68 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (1079 žodžiai)
  • Sandra
  • Įmonės korespondencija
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Įmonės korespondencija. (2015 m.). https://www.mokslobaze.lt/imones-korespondencija.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 15:31
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo