Imones steigimas. Referatas


Imones referatas. Įmonės įkūrimas referatas. Įmonės įsteigimas referatas. Referatas imones kurimas. Referato kurimas. Įmones kurimas kursinis darbas. Apie imone referatas. Nemokamas kursinis imones ikurimas. Referatas imones steigimas ir pletimas užsienyje. Gnt lietuva referatas.

I. Įvadas. Įmonė. Įmonininkas. Individuali (personalinė) įmonė. Įmonės steigimas. Įmonės vardo registravimas. Savivaldybės leidimas užsiimti ūkine veikla. Įmonės registravimas valstybiniame rejestre. Įmonės registravimas valstybinio socialinio draudimo skyriuje. Įmonės antspaudas. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros leidimas. Visuomenės sveikatos centro leidimas. Valstybinės darbo inspekcijos pažyma. Mokesčiai. Akcizo mokestis. Pridėtinės vertės mokestis. Pelno mokestis. Socialinio draudimo įmokos. Kelių mokestis. Pabaigos žodis. Literatūra.

Konkrečios įmonės steigimo tvarka, nurodant institucijas, į kurias reikia kreiptšiame darbe apžvelgsiu individualios (personalinės) įmonės, kurios veiklos pobūdis viešasis maitinimas, o jeigu tiksliau tai kavinės – baro, įsteigimo tvarką ir eiliškumą, bei pagrindinius Lietuvos respublikos įstatymus, kurie reglamentuoja reikalavimus, keliamus anksčiau minėtos įmonės steigimui.

Tačiau prieš pradedant aiškintis ką ir kaip reikia daryti norint sukurti savo individualią įmonę, mūsų atveju individualią (personalinę) maitinimo įmonę, reikia aiškiai suvoįmonė yra savo firmos vardą turintis ūkinis vienetas, įsteigtas įstatymų nustatyta tvarka tam tikrai komercinei – ūkinei veiklai. Įmonę sudaro medžiaginių – daiktinių, finansinių ir nematerialių aktyvų, jos teisių ir pareigų kompleksas. Įmonė, kaip teisės įmonininkas yra fizinis arba juridinis asmuo, taip pat į bendrovę (bendriją) susijungę keli fiziniai ar juridiniai asmenys, kurie nuosavybės teise valdo, naudoja ir disponuoja įmonės turtu, organizuoja įmonės ūkinę ir finansinę veiklą.

Nuosavybės teisę į įmonę įmonininkas įgyja įmonės steigimo, pirkimo – pardavimo arba kitokių civilinių sandorių pagrindu.

Jeigu įmonė nuosavybės teise priklauso Lietuvos respublikai, įmonininko funkcijas atlieka įmonės valdymo organai. Jeigu įmonė individuali (personalinė) įmonė nuosavybės teise priklauso fiziniam asmeniui ar keliems fiziniams asmenims bendrosios jungtinės nuosavybės teise. Individualią (personalinę) įmonę nuosavybės teise gali turėti taip pat ir negamybinės organizacijos, turinčios juridinio asmens teises. Individuali (personalinė) įmonė neturi juridinio asmens teisių, jos turtas neatskirtas nuo įmonininko turto.

Pagal įmonės prievoles įmonininkas atsako visu savo turtu, taip pat ir po įmonės likvidavimo. Individualių (personalinių) įmonių savininkai gali panaudoti savo ir savo šeimos narių (sutuoktinių, tėvų, įtėvių, vaikų, įvaikių), jiems sutikus, pinigines lėšas ir turtą įmonės veiklai.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2011 m.
  • 11 puslapių (2485 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evaldas
  • Imones steigimas. Referatas
    9 - 2 balsai (-ų)
Imones steigimas. Referatas. (2011 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-steigimas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 14:11
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo