Komercinių bankų teikiamos paslaugos


Įvadas. Komercinis bankų rinka. Komercinių bankų tipai. Komercinių bankų teikiamos paslaugos. Indėliai. Paskolos arba kreditai. Kitos bankų teikiamos paslaugos. Studentams teikiamų paslaugų komerciniuose bankuose analizė. Bankų programos jaunimui. Swedbank banko teikiamų paskolų sąlygos. Išvados.


Darbo tikslas: išanalizavus komercinių bankų rinka, išnagrinėti jų teikiamas paslaugas studentams.

Šiuo metu Lietuvoje veikia šeši Lietuvos banko licenciją turintys komerciniai bankai:

Trumpai tariant, bankai ekonomikoje atlieka strateginį vaidmenį ir dažniausiai teikia šias licencines finansines paslaugas:

Priklausomai nuo klientų poreikių ir lūkesčių, indelius galima suskirstyti į kelis tipus:

Terminuotasis indėlis – saugi priemonė laisvoms lėšoms įdarbinti. Pasinaudoti šia paslauga apsimoka, jei asmuo yra tikras, kad santaupų jam neprireiks bent jau 6 mėnesius,.

Vietinis bei tarptautinis pinigų pervedimas — viena svarbiausių kasdienės bankininkystės paslaugų. Vietinis pinigų pervedimus į kitą sąskaitą, esančią bet kuriame kitame Lietuvoje registruotame banke, galima pervesti prisijungus prie interneto banko, mobiliuoju internetu arba atvykus į banko skyrių. Tarptautiniai pavedimai vykdomai taip pat paprastai, tačiau jų vykdymo laikas bei komisiniai mokesčiai kiek didesni.

Vis mažėjant atsiskaitymų grynaisiais pinigais populiarumui, natūralu jog didėja komercinių bankų paklausa. Kovodami dėl klientų, Lietuvoje veikiantys bankai paslaugas siūlo net ir asmenins nuo 7-8 metų amžiaus. Tačiau didžioji jaunimo programos dalis yra orientuota į studentus, kurie paprastai gauna kažkokias pastovias pajamas ir ganėtinai dažnai atsiskaito mokėjimo kortelėmis.

Toliau analizuosime paslaugas, o dar tiksliau programas, skirtas jaunimui, o tuo pačiu ir studentams, kurias siūlo Lietuvos komerciniai bankai. Tyrime pasirinkome analizuoti 4 Lietuvos komercinius bankus – Swedbank, SEB, Luminor bei Šiaulių bankus.

2 iš 3 analizuojamų finansinių institucijų savo klientams siūlo jaunimo programas, tai Swedbank ir Luminor bankas. SEB bankas atskiros jaunimo programos neturi, tačiau savo klientams, kurie turi SEB ISIC MasterCard mokėjimo kortelę – studento pažymėjimą siūlo paslaugų planą pavadinimu STUDENTAS. 3 bankų tikslinė auditorija yra ganėtinai panaši – asmenys nuo 7-8 metų iki 25 metų

Beveik visuose bankuose mokėjimo kortelių asortimentas yra panašus. Visi bankai siūlo bent vieną debetinę mokėjimo kortelę. Swedbank ir Luminor bankuose šių atsiskaitymo instrumentų pasirinkimas yra kiek platesnis. Priklausomai nuo savo amžiaus bei gaunamų pastovių pajamų, asmuo gali rinktis tarp debetinės ir kreditinės atsiskaitymų kortelės minėtuose bankuose.

Žvelgiant į elektroninės erdvės vystymą, nei vienam bankui negalima skirti papeikimo. Visi puikiai atlieka savo namų darbus ir savo jauniems klientams, kuriems itin svarbus mobilumas ir inovatyvumas, siūlo tiek nemokamą el. bankininkystės prieigą, tiek nemokamą mobiliąją programėlę, skirta išmaniesiems telefonams, kuria lengvai galima tvarkyti kasdienes bankines operacijas.

Žvelgiant į saugumo pusę, didelių priekaištų nei vienam bankui išsakyti negalima, visi teikia patenkinamo lygio apsauga besinaudojantiems MasterCard ar Visa Classic mokėjimo kortelėmis. Tačiau galima išskirti Swedbank, kuris apsauga apsiperkant internetu siūlo visoms savo mokėjimo kortelės, nepriklausomai ar ji skirta atsiskaitymams internete, ar ne.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2720 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vykinta
  • Komercinių bankų teikiamos paslaugos
    10 - 1 balsai (-ų)
Komercinių bankų teikiamos paslaugos. (2019 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/komerciniu-banku-teikiamos-paslaugos.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 17:13
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo