Kompiuteriai



Elektronika nagrinėja elektroninių prietaisų veikimo teoriją, jų savybes, konstrukciją, technologiją bei šių prietaisų taikymą mokslo ir technikos srityse.
Elektronika ne tik veiksminga priemonė darbo našumui ir gamybos efektyvumui didinti, bet ir svarbus akstinas mokslo ir technikos pažangai.
Ypatingai tamprūs yra elektrotechnikos ryšiai su informatika, todėl savo darbo tema ir pasirinkau kompiutetikrai įdomi ir Lietuviškos skaičiavimo technikos istorija - primąjį mechaninį kalkuliatorių Lietuvoje sukūrė j. Jakobsonas - dar 1770 metais. Xxa. Antroje pusėje Lietuva gamino nemažai originalių skaičiavimo mašinų, kurios buvo eksportuojamos į daugelį šalių.
Kompiuteris - labai sudėtinga sistema. Modernius kompiuterius sudaro milijonai elementarių elektroninių komponentų. Šią sudėtingą sistemą aiškiai aprašyti problemiška, bet aš pasistengsiu kuo išsamiau aptarti kompiuterių kompiuteris dažnai yra vadinamas tiesiog pc. Pc yra prekės ženklas, analogiškas frazės personal computer (asmeninis kompiuteris) abreviūra. Lietuviškai ši santrumpa verčiama ak. Žodžiu asmeninis buvo pabrėžtas skirtumas nuo gigantiškų įvairių įstaigų kompiuterių, kuriuos kompiuterių aušroje vargu ar galėjo kas asmeniškai turėti. Pc išrado amerikiečių kompanija ibm devintojo dešimtmečio pradžioje ir šiandien tai yra populiariausias kompiuterio modelis pasaulyje.
Kompiuteris labai sudėtinga sistema. Modernius kompiuterius sudaro milijonai elementarių elektroninių komponentų.
Kompiuteris – tai elektroninis įrenginys, skirtas žmogaus intelektiniam darbui palengvinti, apdoroti informacijai. Kompiuteris geba priimti informaciją iš aplinkos (jutikliai – klaviatūra, pelė) ir perduoti rezultatus (vaizduoklis, spausdintuvas), įsiminti ir apdoroti informaciją (atmintinė, procesorius), įrašyti ir saugoti informaciją, kol jos prireiks (išoriniai kaupikliai). Išskiriamos šios esminės kompiuterio galimybės: tekstų, grafikos bei vaizdų tvarkymas, matematiniai skaičiavimai, naudojimasis kompiuterių tinklu – internetu.
Elektroninis mechanizmas, panašiausias į dabartinius kompiuterius buvo sukurtas tik šio šimtmečio viduryje. Kompiuteris buvo sukurtas skaičiavimams paspartinti.
Pirmieji kompiuteriai buvo vadinami elektroninėmis skaičiavimo mašinomis. Jų paskirtis buvo atlikti matematinius skaičiavimus. Situacija ėmė smarkiai keistis, kai atsirado galimybė kompiuteriu apdoroti tekstus, piešinius. 8–ojo dešimtmečio pradžioje buvo išrasti asmeniniai kompiuteriai.
- Microsoft Word 71 KB
- 2011 m.
- 25 puslapiai (4749 žodžiai)
- Universitetas
- Sandra
-