Konstitucinės žmogaus teisės skaidrės


Konstitucinės žmogaus teisės. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Valstybės valdžią Lietuvoje vykdo. Žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Pilietiškumas ir valstybė. Praktiniam užsiėmimui.


Konstitucijos, kaip svarbiausio teisinio dokumento, savybės: 1) Konstitucija yra teisėkūros pagrindas. 2) Konstitucijų stabilumas ir ilgaamžiškumas. Specialus Konstitucijos apsaugos ir įgyvendinimo mechanizmas. 3) Konstitucijos normų ypatinga galia. Konstitucija privaloma visiems teisės subjektams visose teisinio reguliavimo srityse.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos turinį sudaro: Lietuvos Valstybė; Žmogus ir valstybė; Visuomenė ir valstybė; Tautos ūkis ir darbas; Seimas; Respublikos prezidentas; Lietuvos respublikos Vyriausybė; Konstitucinis teismas ir teismai; Vietos savivalda ir valdymas; Finansai ir valstybės biudžetas; Valstybės kontrolė; Užsienio politika ir valstybės gynimas; Konstitucijos keitimas.

Visuotinė žmogaus teisių deklaracija įsigaliojo 1948 metų gruodžio 10 dieną.

Pilietinės teisės (teisę į laisvę, laisvę išpažinti religiją) Teisės į teisinę apsaugą (Apsaugą prieš neteisėtą įkalinimą, teisė būti laikomam nekaltu) Politinės teisės (teisė balsuoti, dalyvauti susirinkimuose) Socialinės teisės (teisė į išsilavinimą, į sveikatos apsaugą) Ekonominėms teisėms (teisė į darbą, teisė į pakankamą gyvenimo lygį) Kultūrinės teisės (teisė į išsilavinimą savo kalba, teisė išlaikyti savo išskirtinę kultūrą).

26 straipsnis 1. Kiekvienas turi teisę į mokslą. Pradinis mokslas yra privalomas.

  • MS PowerPoint 11169 KB
  • 2022 m.
  • Lietuvių
  • 36 puslapiai (1163 žodžiai)
  • Kolegija
  • Auksė
  • Konstitucinės žmogaus teisės skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Konstitucinės žmogaus teisės skaidrės. (2022 m.). https://www.mokslobaze.lt/konstitucines-zmogaus-teises-skaidres.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 15:02
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo