Kraujo, tarpląstelinių skysčių buferinės sistemos


Kraujo, tarpląstelinių skysčių ir ląstelių buferinės sistemos. Organizmuose pagrindinės keturios. buferinės sistemos. Ekstraceliulinės buferinės sistemos. Intraceliulinė terpė. Kraujo buferines sistemos. Fosfatinis buferis       . Bikarbonatų buferinė sistema. Baltyminė buferinė sistema. Hemoglobino buferinė sistema.

Kraujo, tarpląstelinių skysčių ir ląstelių buferinės sistemos.

Bikarbonatų buferinė sistema 2. Fosfatinė buferinė sistema 3. Baltyminė buferinė sistema 4. Hemoglobino buferinė sistema.

Normalus kraujo pH, kaip ir tarpląstelinio skysčio pH svyruoja nuo 7,35 iki 7,45. Tik organizmo išskyrose ir inkstų vamzdelių skystyje pH reikšmės gali peržiangti šias ribas. Vadinasi, organizmui svarbios tik tos buferinės sistemos, kurių pK’ yra 6-8, o jų koncentracija audiniuose gana didelė. Šias sąlygas atitinka organiniai ir neorganiniai fosfatai, baltymai ir bikarbonatų/CO2.

PH= 7,4 Bikarbonatų buferinė sistema pK 6.1 2. Baltyminė buferinė sistema (daug mažiau negu plazma).

Aukštas lygis proteinų ir organinių fosfatų, atsakinga už terpės pastovumą, kai PCo2 keičiasi. Hemoglobino ir organinių fosfatų eritrocitų viduje. Fosfatinė buferinė sistema. Baltyminė buferinė sistema.

Rūgščiųjų karbonatų buferinė sistema. 10-20% kraujo buferinės talpos. Fosfatinė buferinė sistema. 1% kraujo buferinės talpos. Baltymų buferinė sistema. 4-10% Hemoglobino buferinė sistema.75% kraujo buferinės talpos.

Fosfatinė buferinė sistema nėra tokia svarbi kraujui, tačiau viduląsteliniai skysčiai yra užpildyti šiuo buferiu, nes šiame buferyje dalyvauja organiniai ląstelės fosfatai: ATP, kreatinfosfatas, fosfolipidai, nukleorūgštys. Šios buferinės sistemos pKa = 6.8, taigi šis buferis yra gana efektyvus esant fiziologiniams pH. Šioje sistemoje H2PO4- yra protonų donoras, o HPO42- yra protonų akceptorius. Silpnos rūgšties savybės būdingos NaH2PO4, o bazės savybės būdingos- Na2HPO4.

  • MS PowerPoint 64 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (945 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilius
  • Kraujo, tarpląstelinių skysčių buferinės sistemos
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kraujo, tarpląstelinių skysčių buferinės sistemos. (2015 m.). https://www.mokslobaze.lt/kraujo-tarplasteliniu-skysciu-buferines-sistemos.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 07:25
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo