PH ir buferinės sistemos


Laboratorinis darbas. Ph ir buferinės sistemos. Baltymų savybių tyrimai baltymų išsūdymas. Baltimų nusodinimas. Nusodinimas organiniais tirpikliais. Nusodinimas šildant. Nusodinimas koncentruotomis mineralinėmis rūgštimis. Nusodinimas sunkiųjų metalų druskomis. Nusodinimas alkaloidų reagentais. Baltymų izoelektrinio taško nustatymas.

Išvada: Galima iš baltymų išskirti albuminus ir globulinus. O patikrinti, ar tirpale dar yra baltymų – naudojama Biureto reakcija. Jei melsvas tirpalo atspalvis – filtrate baltymų nėra. Tačiau, jei nusidažo šviesiai violetine spalva – galima daryti išvadą, kad tirpale yra baltymų.

Patikrinama pagal biureto reakciją, ar filtrate nėra baltymų. Tirpalas tapo šviesiai violetinės spalvos, tad galima daryt išvadą, jog baltymų filtrate dar liko.

Gavosi melsvas tirpalo atspalvis. Baltymų filtrate nėra. Tikrinom pagal biureto reakciją.

Išvados: Organiniai tirpikliai sumažina baltymų molekulių tirpumą. Ilgai veikiant etanoliu baltymai denatūruoja ir nusėda negrįžtamai.

Veikiant acetonu susidaro du sluoksniai. Viršuje baltas – su baltymų nuosėdomis, apačioje skaidrus.

Išvados: 1 lašas 1% acto. Geriausiai baltymai koaguliuoja esant tam tikrai H+ koncentracijai, ir esant izoelektriniam taškui. Galima spręsti,kad iš visų trijų mėgintuvėlių 1 lašas 1% acto labiausiai tai atitiko, todėl ir susidarė nuosėdos greičiausiai.

Įpylus 1ml 10 % acto rūgšties baltymai virinami nenusėda, nes esant stipriai rūgštiniame tirpale baltymų micelės tampa teigiamos.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (714 žodžiai)
  • Greta
  • PH ir buferinės sistemos
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
PH ir buferinės sistemos. (2015 m.). https://www.mokslobaze.lt/ph-ir-buferines-sistemos.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 14:36
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo