Laiškai. Laiškų stilius ir rašymas


Laiško rašymo taisyklės. Laiško struktūra. Laiško rašymo pavyzdys. Laisko rasymo struktura. Laiškų rašymo taisyklės. Laisko rasymas pavyzdys. Laiško rašymo reikalavimai. Laisko rasymo planas. Laisko rasymo forma. Laiško rašymas.

Įvadas. Laiškų „apdaras“ ir paskirtis. Laiškų rašymo etiketas ir kreipiniai. Laiško etiketas. Kreipiniai laiškuose. Laiško stilius. Laiškų ir pašto siuntų adresavimas. Siunčiamų lietuvoje pašto siuntų adresavimas. Siunčiamų į užsienį pašto siuntų adresavimas. Išvados. Literatūra. Darbo tikslas – aptarti tinkamą laiškų rašymą. Darbo objektas - tinkamas laiškų stilius. Darbo uždaviniai. Apžvelgti laiškų adresavimo lietuvoje ir užsienyje ypatumus ir taisykles. Aptarti laiškų struktūros dalių tinkamus bruožus. Išanalizuoti laiškų tinkamą rašymą.

Laiškai yra pati seniausia informacijos ir ryšių perdavimo priemonė. Jie jau buvo žinomi senovės rytų antikoje ir kitose senose civilizacijose. Senovėje laiškai buvo rašomi ant palmių lapų, molio plokštelių pergamento. Dabartinio pavidalo laiškai su vokais buvo pradėto rašyti xiv amžiuje.

Nors šiame xxi – ajame amžiuje, mums naujųjų laikų žmonėms, laiškai atrodo jau senas ir ne taip priimtinas dalykas, nes šiuolaikinės technologijos keičia informacijos perdavimo būdus – nemažai informacijos yra persiunčiama kompiuteriais, tačiau esminiai rašytinės informacijos parengimo būdai lieka tie patys ir laiškai iki šiol užima svjau pats laiškų apdaras daug ką pasako apie jų siuntėjo charakterį, išsilavinimą, skonį, net socialinę padėtį, todėl reikėtų ypač rūpestingai apgalvoti, kokios kokybės, formato ir spalvos popierius jiems tiktų.

Standartinio laiškų popieriaus galima nusipirkti raštinės reikmenų parduotuvėse, bet kur kas įspūdingesni pagal individualų užsakymą pagaminti lapai. Paprastai juose būna išspausdinta rašančiojo pavardė, adresas, bet tai nėra privaloma.

Laiškų popieriuje kartais įspaudžiama ar išspausdinama monograma - vardo ir pavardės inicialai. Paprastai abi raidės (vienodo dydžio) rašomos greta, o jei laiško autorius turi du vardus, tai pirmoji pavardės raidė yra centre, vardų raidės - iš šonų. Ištekėjusios moters monogramoje gali būti ir jos mergautinės, ir vyro pavardės pirmosios raidės. Laiškų popierių galima žymėti ir giminės ar šeimos herbu.

Laiškų popieriaus plotis - 13,3 cm, aukštis - 18,5 cm, spalva - balta arba kreminė. Toks popierius tinka bet kokiai korespondencijai. Didesnio formato laiškų popierių (plotis - 14,6 arba 16 cm, aukštis -20 arba 22 cm) tradicijų gerbėjai naudoja tik oficialiems laiškams. Tačiau tokio formato baltame, kreminiame, pilkšvame ar žydrame popieriuje gali būti rašomi ir kitokie laiškai.

Iškilmingomis progomis laiškai dažnai rašomi vadinamajame monarcho formato popieriuje (plotis - 18,5 cm, aukštis - 27 cm). Tokį popierių anksčiau naudodavo tik vyrai, o dabar vis dažniau - ir moterys.

Beje, rinkdamiesi popierių vyrai visada būdavo konservatyvesni už moteris, bet šiandien ir jie dažnai pasirenka įvairesnio formato ir spalvų popierių.

Perlenktas lapas (plotis - 13,3 cm, aukštis - cm) tinka trumpiems laiškeliams, dažniausiai padėkoms, rašyti. Popierius gali būti žydros, pilkšvos ar kitokios pastelinės spalvos. Pirmas puslapis paliekamas tuščias arba jame spausdinama monograma (viršutiniame kairiajame kampe arba centre).

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (3448 žodžiai)
  • Universitetas
  • Montis
  • Laiškai. Laiškų stilius ir rašymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Laiškai. Laiškų stilius ir rašymas. (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/laiskai-laisku-stilius-ir-rasymas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 08:16
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo