Laivo stovumas referatas


Lietuvos aukštoji jūreivysrės mokykla. Laivo teorija. Apskaičiuojama vandentalpa , dedveitas ir laivo svorio centro koordinatės. Raštu paaiškinkite , kaip pažeminti laivo svorio centro padėtį , jei jo svorio centro ordinatė viršytų leistiną dydį. Priimkite į tanką Nr. 1a 1400t jūros vandens ir paskaičiuokite kaip pasikeis svorio centro koordinatės. Paskaičiuokite kiek reikia priimti balasto į tanką Nr. , kad laivo svorio centro ordinatė sumažėtų 21m. Paskaičiuojame ir nubraižome statinio ir dinaminio stovumo diagramas milimetrinis popierius. Paskaičiuojame apvirtimo momentą , įvertinant bortinio svyravimo amplitudę , naudojantis IMO metodika. IMO metodika paskaičiuojame oro kriterijų ir įvertiname laivo stovumą. Raštu paaiškinkite IMO reikalavimus statinio stovumo diagramai. Paskaičiuoti laivo diferento kampą , jei 400t krovinį pernešime iš taško x 5m į tašką x 19m. Paskaičiuokite sąlyginį skersinio metacentrinio aukščio sumažėjimą , jei laive balasto tankas pusiau užpildytas vandeniu. Tanko ilgis 11m. Plotis 7m. Kurio dydis 5938tm. Kiek tonų krovinio reikia pernešti atstumu 50m nuo midelinio španto į laivagalį , kad atsirastų 2 laipsnių diferento kampas. Paskaičiuokite kaip pasikeis laivo grimzlė , jei laivas iš gėlo vandens perplauks į jūrą.

Raštu paaiškinkite, kaip pažeminti laivo svorio centro padėtį, jei jo svorio centro ordinatė viršytų leistiną dydį.

Norint pažeminti svorio centrą reikia į laivo dugnines cisternas priimti reikiamą kiekį balasto arba į laivo apatinius triumus pakrauti reikiamo svorio krovinį. Svorio centras pasislinks į apačią ir laivo stovumas pagerės.

Priimkite į tanką Nr.

Paskaičiuokite kiek reikia priimti balasto į tanką Nr. 1, kad laivo svorio centro ordinatė sumažėtų 0,21m.

Paskaičiuoti kiek reikia pernešti krovinio nuo kairiojo borto iki dešiniojo borto atstumu 20m, kad taškas, esantis 0,31m (žemiau vaterlinijos) ties mideliniu špantu iškiltų iš vandens.

IMO metodika paskaičiuojame oro kriterijų ir įvertiname laivo stovumą.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1141 žodžiai)
  • Mokykla
  • Andrius
  • Laivo stovumas referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Laivo stovumas referatas. (2015 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivo-stovumas-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 00:42
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo