Ląstelės struktūra ir funkcijos pristatymas



Ląstelės struktūra ir funkcijos. Kas yra ląstelė? Ląstelė yra pagrindinis. Ląstelių skirstymas pagal struktūrą. Augalinės. Gyvūninės ląstelės sandara. Plazminė membrana – tai iš organinių medžiagų(fosfolipidų ir baltymų intarpų) sudarytas išorinis ląstelės dangalas. Augalinės ląstelės dalys. Plazminė membrana – tai plėvelė dengianti visą lastelę. Skirtumai ir panašumai tarp eukariotinės ląstelės ir prokariotinės ląstelės. Skirtumai Eukariotinė ląstelė turi branduolį ir membranines organeles, o prokariotų ląstelė neturi.
Ląstelė yra pagrindinis visos gyvybės statybinis elementas Visi gyvieji organizmai yra sudaryti iš ląstelių Gebanti savarankiškai vystytis ir daugintis Dauguma matomos tik per mikroskopą.
Plazminė membrana – tai plėvelė dengianti visą lastelę, reguliuoja medžiagų judėjimą Branduolys – pagrindinis valdymo centras, reguliuoja ląstelės funkcijas Citoplazma – klampi terpė, kurioje išsidėstę visi ląstelės organoidai ir vyksta cheminės reakcijos Vakuolė – Atlieka maisto medžiagų sandėliavimą, pilna skysčio (ląstelės sulčių) Sienelė – gaubia membdraną, išlaiko formą, apsaugo ląstelę Chloroplastai – Chloroplastuose esantis pigmentas chlorofilas, kuris sugeria saulės energiją, šviesą bei chloroplastuose vyksta fotosinteė.
Skirtumai ir panašumai tarp eukariotinės ląstelės ir prokariotinės ląstelės.
Skirtumai: Eukariotinė ląstelė turi branduolį ir membranines organeles, o prokariotų ląstelė neturi.