Latvijos mokėjimų balanso analizė


Latvijos mokėjimų balanso analizė. Įvadas. Darbo aktualumas, naujumas. Darbo tikslas – atlikti Latvijos mokėjimų balanso dinaminę ir struktūrinę analizę 2009–2013 m. Laikotarpiu. Darbo uždaviniai. Apibrėžti mokėjimų balanso sampratą ir jo ekonominį turinį teoriniu aspektu. Išanalizuoti Latvijos mokėjimų balanso einamosios, kapitalo ir finansinės sąskaitos dinamiką 2009-2013 m. Mokėjimų balansas samprata ir struktūra. Latvijos mokėjimų balanso analizė 2009-2013 m. Išvados. Literatūra.

Išanalizavus mokslinę - publicistinę literatūrą išsiaiškinta, kad šalies mokėjimų balansas parodo visas ekonomines transakcijas, įvykdomas tarp šalies ir užsienio ekonominių subjektų dažniausiai per metus. Mokėjimų balansas susidaro iš trijų dedamųjų: einamoji (prekybos, paslaugų, einamųjų pervedimų, pajamų balansai), kapitalo ir finansinės sąskaitos (TUI, investicijų portfelis, oficialiosios tarptautinės atsargos). Einamosios sąskaitos balansas atspindi ar valstybė sugeba apmokėti už prekes ir paslaugas, kurias ji įsigyja iš kitų šalių, pajamomis, gautomis už prekes ir paslaugas, parduotas kitai šaliai. Tuo tarpu kapitalo ir finansinė sąskaita rodo tarptautinių finansinių aktyvų sandėrių apimtį tarp valstybių per tam tikrą laiką, dažniausiai per metus.

  • Microsoft Word 71 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (1224 žodžiai)
  • Natalija
  • Latvijos mokėjimų balanso analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Latvijos mokėjimų balanso analizė. (2014 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/latvijos-mokejimu-balanso-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 17:28
×