Lietuvos komercinių bankų funkcijos ir operacijos, bankų lyginamoji analizė


Teorinė dalis. Komercinio banko sąvoka. Komercinių bankų išduodamos mokėjimo kortelės. Lietuvos komercinių bankų operacijos. Lietuvos komerciniai bankai. Lietuvos komercinių bankų pelningumo rodikliai. Praktinė dalis. Bankų „Seb“ ir „Swedbank“ būsto paskolų lyginamoji analizė. Lietuvos komercinių bankų pelningumo palyginimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Šiais laikais komerciniai bankai yra begalo svarbūs mūsų kasdienybėje. Kiekvieną dieną daugybė šalies gyventojų naudojasi komercinių bankų teikiamomis paslaugomis, kurios suteikia galimybę atsiskaitinėti už prekes ar paslaugas banko kortele ar atlikti svarbius mokėjimus neišeinant iš namų. Jų būvimas yra svarbus gyventojams, įmonėms bei valstybės institucijoms. Esant keletui komercinių bankų šalyje, kiekvienai įmonei ir organizacijai yra svarbu išsirinkti geriausią banką, kuris tenkintų kiekvieno žmogaus poreikius, su kuriuo būtų patogu ir naudinga turėti dalykinius ryšius, pagrįstus abipusiu pasitikėjimu.

Darbo tikslas - išnagrinėti Lietuvos komercinių bankų funkcijas ir operacijas.

1. Aptarti komercinių bankų esmę ir susipažinti su jų veikla Lietuvoje;

Lietuvos komerciniai bankai dažniausiai vadinami tiesiog bankais. Tai tradiciniai bankai, finansinės institucijos, teikiančios finansinio tarpininkavimo ir susijusias paslaugas. Komercinių bankų veiklos pagrindas yra įmonių ir organizacijų kreditavimas. Kitos bankų pagrindinės paslaugos yra:

išduoti paskolas bei teikti kreditus, prisiimant su tuo susijusią riziką ir atsakomybę,

tarpininkauja prekiaujant vertybiniais popieriais ir kitais finansiniais instrumentais banko arba kliento vardu,

rengia įmonių ir kitų investicinių produktų tyrimus ar analizes. (https://ziniuterasa.swedbank.lt/)

Taupomieji bankai kaupia lėšas terminuotų ir einamųjų indėlių forma, prilkausančių individualiems asmenims, taip pat teikia vartojimo, būsto paskolas, kurios yra skirtos finansuoti gyvenamojo būsto ar kitų brangių buitinių materialinių priemonių įsigyjimą.

Inovaciniai bankai, kaip naujų veiklos sričių skatinimas, naujų technologijų diegimas.

Hipotekos bankai leidžia hipotekines paskolas tiesiogiai vartotojams, hipoteka - tai skolinio įsipareigojimo įvykdymą užtikrinantis nekilnojamojo daikto įkeitimas, kai įkeistas daiktas neperduodamas kreditoriui. (https://ziniuterasa.swedbank.lt/)

Komerciniai bankai yra pelno siekiančios institucijos, kitaip tariant, pagrindinis komercinio banko tikslas yra pelnas, todėl bankas savarankiškai sutarčių pagrindu kaupia laisvas ūkio ir gyventojų lėšas ir tokiu būdu sukaupia tam tikrą kapitalą, kurį panaudoja komercinei veiklai. Banko, kaip verslo įmonės, esminė ypatybė yra tokia, kad jis operuoja galima sakyti vien svetimomis ir skolintomis lėšomis. Didžioji pasyvų dalis išmokama pagal pirmą pareikalavimą, tai reiškia, jog bankas viso deponuoto kapitalo paskolinti negali, jis privalo turėti rezervus. Komercinių bankų pelnas taip pat priklauso ir nuo surinktų komisinių už mažmenines bankines paslaugas, t.y. sąskaitų bei kortelių aptarnavimą, pavedimų mokesčių ir kitų banko administracinių mokesčių, bei valiutų prekybos pajamų ir pajamų iš vertybinių popierių prekybos.

Visiems iš mūsų yra begalo patogus naudojimasis banko išduotomis mokėjimo kortelėmis. Jų yra kelios rūšys: debetinės kortelės ir kreditinės kortelės. Tačiau šios rūšys turi daugiau skirtingų privalumų.

„Debit MasterCard“ – ši debetinė kortelė yra viena populiariausių mokėjimo kortelių. Ja patogu ir saugu atlikti kasdienes finansines operacijas, pirkti internetu.

Kreditinė kortelė naudinga, nes ji suteikia galimybę trumpam pasiskolinti pinigų brangesniam daiktui įsigyti. Kredito kortelę pravartu turėti, jei keliaujant po užsienio šalis. 

Visai neperseniausiai Lietuvą pasiekė ir bekontaktės debetinės ar kreditinės kortelės. Įsigyjant prekes ar paslaugas kainuojančias iki 25 eurų galima pasinaudoti bekontakčio atsiskaitymo funkcija, tiesiog priglaudžiant kortelę prie kortelių skaitytuvo.

  • Microsoft Word 125 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (7522 žodžiai)
  • Kolegija
  • Elvis
  • Lietuvos komercinių bankų funkcijos ir operacijos, bankų lyginamoji analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos komercinių bankų funkcijos ir operacijos, bankų lyginamoji analizė. (2020 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-komerciniu-banku-funkcijos-ir-operacijos-banku-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 06:19
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo