Lyderystė pristatymas



Lyderis privalo gebėti įkvėpti žmones daryti tai, kas pagal jų pradinius įsitikinimus viršija pačių galimybes, ir tokiu būdu pasiekti tikslus, kurie jiems atrodė nepasiekiami.
Formuodamas ir stiprindamas jų tikėjimą; Veikdams atkakliai ir nuosekliai; Skatindamas savo pasekėjus žodžiais ir poelgiais.
I mitas: lyderystė įgimta. Lyderystė tai – socialinis įgūdis, kuris atsiranda nuosekliai lavinantis.
III mitas: „vadovavimas – lyderystė”. Vadovavimas tai tik teisė tvarkyti bendrus reikalus. .
Svarbiausia klaida – manyti, kad būti lyderiu – reiškia valdingai vadovauti. Trūkstamų savos komandos gebėjimų, įgūdžių lavinimas – tikrosios lyderystės išraiška.
Pagal TOC, lyderystė – tai atsakomybė. Ji prasideda nuo asmens pasiryžimo prisiimti atsakomybę už grupės veiklą ir jos rezultatus. Vadui, nesirūpinančiam spręsti esminių savo pavaldinių problemų, pirmiausiai stinga doros ir tik po to gebėjimų. Todėl tai – brandžios asmenybės požymis, parodantis jos pakankamą savivoką ir gebėjimus panaudoti bei, reikalui esant, įgyti papildomai būtinų gebėjimų ir įgūdžių. Žmonių kreipimasis patarimo ar pagalbos pas kitą asmenį parodo apie tokių gebėjimų prielaidų pas jį turėjimą.
Užsitikrinti aplinkinių paramą: privalu mokėti įtikinti žmones jūsų vizijos įgyvendinimo būtinybe bei patikėti jos pasiekimo realumu. 2. Gerai girdėti: mokėti surinkti įvairiapusę informaciją apie tikslų įgyvendinimo procesą, vidaus bei išorės nuotaikas ir aplinkybes. 3. Kitų žmonių poreikius vertinti aukščiau nei savus: lyderystė reikalauja aukotis dėl aukštųjų, ambicinių tikslų įgyvendinimo.