Mikroekonomika namų darbas nr 9, variantas a-3


Mikroekonomika namų darbas nr. Užduotis. parinkite teisingą atsakymą. Kurių darbuotojų paklausa neelastingiausia. Teisingas atsakymas. Neteisingi atsakymai. Monopolijai , monopsonijai ir monopolinei konkurencijai būdinga. Obligacijos rinkos kaina. Dėl kokios svarbiausios priežasties rinkos sprendiniai atlyginimo klausimu nėra teisingi. Viena iš priežasčių , dėl kurių vyriausybė finansuoja pradinį ir vidurinį išsimokslinimą , yra. Užduotis. ar teisingi tokie teiginiai. Eil. Nr. Baikite pildyti lentelę. Kiek darbininkų samdys ir kokį valandinį atlyginimą mokės firma , veikianti monopsoninėje darbo rinkoje. Darbininkų skaičius žm. Bendrieji darbo kaštai Lt Ribiniai darbo kaštai Lt Bendrosios pajamos Lt. Metai Pirmas įrenginys. 1000 pirkimo išlaidos. 200 eksploatavimo išlaidos. 400 eksploatavimo išlaidos. 500 eksploatavimo išlaidos.


Teisingas atsakymas: a) Chirurgų paslaugos yra būtinos. Substitutų nėra. Jei žmogui reikia chirurgo paslaugų, jis negali jų nepirkti, nors kaina ir išaugus. Vartotojas nereaguoja į šių paslaugų pabrangimą, nes jei operacija yra gyvybiškai būtina, žmogus vis tiek pirks šią paslaugą.

Neteisingi atsakymai: b) vartotojas gali atsisakyti buhalterio paslaugų ir pats tvarkyti buhalteriją, jei šių paslaugų kaina labai išaugo. Tam, kad tvarkyti buhalteriją, nereikia specialių licenzijų, išsilavinimo. Galima dalyvauti seminaruose, kursuose ir to išmokti, be to, yra nemažai literatūros savarankiškai tvarkantiems buhalterinius dokumentus. c) ir d) žemės ūkio pagalbininkų ir surinkimo konvejerio darbininkų paklausa elastinga, kadangi galima juos pakeisti automatizuotais mechanizmais, kurie galbūt atsieitų pigiau nei darbininkų samdymas. Jei jų darbas pigus, tada labiau apsimoka samdyti darbininkus.

Neteisingi atsakymai: a) paslaugas siūlo viena firma ar pardavėjas – tai būdinga tik monopolijai; b) ir d) atsakymai neteisingi, nes darbo rinkos struktūros yra tokios: konkurencinė monopolija, monopsonija, monopolinė darbo rinka bei abipusė monopolija. O monopolinė konkurencija neįeina. Dėl to pateiktos rinkos struktūros negali susidaryti tik darbo rinkose.

Teisingas atsakymas: c) kadangi visose rinkos struktūrose yra arba pirkėjo, arba pardavėjo rinkos galia.

Teisingas atsakymas: c) Obligacija - vertybinis popierius, kurio savininkas įsipareigoja periodiškai mokėti nustatyto dydžio palūkanas. Todėl obligacijų turėtojai gauna nustatytąsias pajamas. Nustatytosios pajamos tai yra būsimosios pajamos, kurias gaus obligacijų turėtojas joms sugrįžus. Kadangi obligacijų palūkanų norma nustatoma iš anksto, dėl to kaina ir yra lygi tų pajamų dabartinei vertei.

Neteisingi atsakymai: a) nėra nustatoma obligacijos kaina. Nustatomos palūkanos, kurios turės būti periodiškai mokamos obligacijos turėtojui. b) negali būti tiesiog proporcinga bankų mokamai palūkanų normai, nes bankų mokamos palūkanos skiriasi, o obligacijos palūkanos yra nustatyto dydžio. d) obligacijų skaičius nėra pastovus. Jų galima išleisti, kiek norima.

Teisingas atsakymas: d) didesnę rinkos galią nei kiti turintys žmonės atlieka naudingesnį ir įtakingesnį darbą, todėl jų atlyginimas ir turi būti didžiausias; nors taip ne visada būna.

  • Microsoft Word 68 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1965 žodžiai)
  • Universitetas
  • Anastasija
  • Mikroekonomika namų darbas nr 9, variantas a-3
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mikroekonomika namų darbas nr 9, variantas a-3. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroekonomika-namu-darbas-nr-9-variantas-a-3.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 01:00
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo