Mirties bausmė


Mirties bausme lietuvoje. Mirties bausme referatas. Kursinis bausme. Referatas apie mirties bausmę. Mirties bausme mokslo darbo ivadas. Mirties bausme reikalingumas. Ese apie mirties bausme. Mirties bausmė+ese apie mirties bausmę. Mirties bausme lietuvoje referatas. Mirties bausmė istorija.

Įvadas. Informacinių šaltinių apžvalga. Bausmės istorija. Mirties bausmė pasaulyje. Bausmės vykdymas. Mirties bausmė lietuvoje. Tyrimo analizė. Išvados. Informacijos šaltiniai. Priedai.

Kursinio darbo tema : ar reikalinga mirties bausmė? Pasirinkau šią temą vedamas smalsumo. Noriu išsiaiškinti ką iš tiesų žmonės mano apie šią bausmę, nes kai lietuvoje atsitinka koks nors baisus įvykis, ne vienas asmuo užsimena, kad kaltininką reikėtų bausti skausminga mirties bausme. Tik, neaišku, ar žmonės taip mano tą skaudžią akimirką, vedami pykčio, ar čia jų tvirta, nesikeičianti nuomonė.

Tyrimo problema: mirties bausmės reikalingumas.

Tyrimo tikslas: atlikti tyrimą ir sužinoti žmonių nuomonę apie mirties bausmę. Tyrimo objektas: žemaitijos kolegijos studentai ir rietavo miesto gyventojai.

Tyrimo uždaviniai: išsiaiškinti ar žmonės pritaria mirties bausmės taikymui.

Išsiaiškinti ar reikalinga mirties bausmė lietuvoje.

Ištirti kas labiau pasisako už mirties bausmę – vyrai ar moterys. Išsiaiškinti kas labiau pasisako už mirties bausmę jaunimas ar vyresnio amžiaus asmenys.

Išanalizuoti kokiems nusikaltėliams, žmonių nuomone, turėtų būti skiriama mirties bausmė. Mirties bausmės taikymo praktika žinoma dar bendruomeninės santvarkos laikais, kai bendruomenės narys, nusižengęs savo genties taisyklėms, buvo pasmerkiamas mirti. Taigi, mirties bausmė tuomet buvo bendruomenės teisingumo sistemos dalis. Be mirties bausmės, nusižengęs narys galėjo būti baudžiamas kitomis bausmėmis (kompensacija nukentėjusiajam, kūno bausmėmis, išvarymas iš genties ir pan. ), todėl mirties bausmė buvo retai taikoma sankcija, kadangi tinkamesnė bausmė buvo laikoma kompensavimas nuketėjusiajam, genties nariui. Kita vertus, nusikaltimai, padaryti kitos genties narių, buvo laikomi išpuoliu prieš nuketėjusią bendruomenę, taigi bausmių nusikaltėliui taikymas įvairavo nuo kūno bausmių ir pavergimo iki mirties bausmės. Vis dėlto genties reakcija į kitos bendruomenės įvykdytą nusikaltimą galėjo būti atsiprašymas, kompensacija arba kraujo kerštas.

  • Microsoft Word 90 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (1642 žodžiai)
  • Universitetas
  • Samantyte
  • Mirties bausmė
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mirties bausmė. (2012 m.). https://www.mokslobaze.lt/mirties-bausme.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 13 d. 19:59
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo