Mokomosios šaltkalvystės ir remonto praktikos ataskaita



Įvadas. Šaltkalvystė ir šaltkalviškos operacijos. Metalo pjovimas. Lyginimas ir lenkimas. Gręžimas. Išdildymas ir pritaikymas. Metalų suvirinimas. Suvirinimo budai. Suvirinimas elektrodais. Pusautomatinis suvirinimas. Dujų balionų identifikavimas. Tekinimas. Saugaus darbo su tekinimo staklėmis taisyklės. Tekinimo staklių konstrukcijos. Sriegimas. Visi 2 pusmečio darbai. Litavimas. Lituoklis. Lydmetalis. Fliusai. Matavimo prietaisai. Išvados. Literatūra.
Mūsų laikais suvirinimo aparatai ir tekinimo staklės – tai būtini dalykai gamybos srityje. Tai yra du pagrindiniai tarpusavyje labai arti susiję pramonės dalykai. Praktiškai visur galima pastebėti tekinimo ar suvirinimo elementus, pavyzdžiui: automobilių, laivų, baldų gamybos srityje ir daug kitur.
Šio darbo tikslas yra susipažinti su šaltkalvystės, suvirinimo ir tekinimo ypatumais. Be to, susipažinti su staklių konstrukcijomis, išmokti tekinti įvairios detalės ir mokėti virinti elektrodu bei pusautomačiu.
Šaltkalvių dirbtuvėse ir baruose būna bendrojo naudojimo įrengimai. Prie individualaus naudojimo įrengimų priskiriami darbastaliai su spaustuvais. Prie bendro naudojimo įrengimų priskiriami: gręžimo ir paprastos galandimo (galandimo – šlifavimo) stakles, dildymo – valymo staklės, tikrinimo ir žymėjimo plokštės, sraigtinis presas, pjaustymo staklės, svirtinės žirklės, lyginimo plokštės ir kt. Ruošiniams ir detalėms, įtaisams ir įrankiams, pagalbinėms medžiagoms sudėti yra grupinės įrankių spintos, stelažai, stalai, tara ruošiniams (detalėms) ir drožlėms.
Pjovimas arba pjaustymas – dalių atskyrimas nuo rūšinio arba lakštinio metalo.Kerpant žirklėmis, metalo dalys atskiriamos, spaudžiant porai peilių, kerpant lakštas įstatomas tarp apatinio ir viršutinio peilio. Viršutinis peilis leisdamasis spaudžia ir pjauna metalą.Pjaunant ašmenis veikia didelis spaudimas, todėl turi būti didelis nusmailinimo kampas. Kuo kietesnis kerpamas metalas, tuo didesnis nusmailinimo kampas.
Pjovimas metalo pjūklu: rankinis metalo pjūklas tai įrankis storiems lakštams, juostoms, apvaliam ir profiliniam metalui plaustyti.Pjovimui mechanizuoti naudojami įvairūs mechaniniai, elektriniai ir pniaumatiniai pjūklai bei žirklės, diskiniai pjūklai bei kitokie universalūs ir specialus įrengimai.
Tiesinimas ir lenkimas – metalo, ruošinių ir detalių išlyginimo operacijos, kurių metu pašalinami įmušimai, išpūtimai, banguotumas, persimetimas ir kt. Tiesinimo ir lyginimo paskirtis ta pati, bet skiriasi atlikimo būdai ir naudojami įrankiai bei įtaisai. Lyginti galima rankiniu būdu – ant plieninės ar ketinės plokštės arba ant priekalo, ir mašininiu būdu – lyginimo valcais, presais (mes naudojome pirmąjį būdą).
- Microsoft Word 3913 KB
- 2019 m.
- Lietuvių
- 22 puslapiai (1709 žodžiai)
- Kolegija
- Aleks
-